šeštadienis, spalio 1 d.
Karybos ekspertai: Kremliuje prasideda rokiruotės
Alfa.lt
Alfa.lt
Ukrainiečių kariai Iziumo prieigose

Ukrainos kariams atkovojant vis daugiau šalies teritorijų, rusai išlieka triuškinami. Anot karybos ekspertų Aurimo Navio ir Mindaugo Sėjūno, Kremliui nėra suprantami dabartiniai karo veiksmai.

„Kremlius nepasirengęs deryboms, nors Ukrainos šiaurės rytuose ir pietuose Rusijos orda yra triuškinama. Prezidento V. Zelenskio padėjėjo Michailo Podoliako teigimu, Kremlius yra „labai izoliuotoje aplinkoje“, todėl „nesupranta, kas vyksta mūšio lauke““, – feisbuko įraše skelbė karo ekspertai.

A. Navio ir M. Sėjūno teigimu, Kremlius labai gerai supranta savo padėtį, nes dar vakar griebėsi melo, skelbiant, jog iki šiol vyksta kariuomenės dalinių perdislokavimas į Donecko sritį. „Anot M. Podoliako, Rusija vis dar nesupranta, jog vienintelė išeitis – pasitraukti iš Ukrainos teritorijos, o vėliau atlyginti šaliai padarytą milžinišką žalą. Esą Kremlius vis dar tiki, kad griaunant miestus, žudant ir bauginant žmones, Ukrainą galima palaužti“, – rašė ekspertai.

Britų karinės žvalgybos duomenimis, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimas Charkivo srityje rusams buvo netikėtas. Pentagono vadovas Lloydas Austinas ukrainiečių puolimo operaciją pavadino „įkvepiančia“, o JAV Jungtinio štabų vadų komiteto vadovas, generolas Markas Milley įvertino kaip „nuolatinę pažangą“.

„Maskva tikriausiai nesuvokia tik vieno – dar nepradėjo veikti JAV lendlizo programa, kuri galutinai išdulkins driskius iš Ukrainos. Gynybos ministro Oleksijaus Reznikovo teigimu, jau sutarti ginklų kiekiai, sumos, tačiau vis dar diskutuojama dėl detalių. Svarstomi lendlizo modeliai, įskaitant paskolą, kokia Antrojo pasaulinio karo metais buvo suteikta sovietams ir Didžiajai Britanijai. Pagal lendlizo programą numatyta grąžinti pinigus už gautą įrangą, o pagal kitas JAV programas, pinigų grąžinimas nenumatytas“, – rašė A. Navys ir M. Sėjūnas.

Karybos ekspertų teigimu, Rusija net ir mobilizavusi tūkstančius žalių šauktinių, prieš vakarietiška įranga ginkluotus parengtus profesionalus neturi jokių šansų. „Vienintelis kelias, kuris dar gali sustabdyti šios fašistinės valstybės griūtį ir izoliaciją dešimtmečiams – visiška kapituliacija, apsivalymas nuo karo nusikaltėlių ir demilitarizacija“, – pabrėžė ekspertai.

Vis dėlto V. Putino skalikai praneša, jog prezidentas dar vakar lyg niekur nieko lankėsi kažkokiose parodose, bokso ir sambo varžybose, Maskvos apžvalgos rato atidaryme, mūsų šaltiniai praneša, kad tai tik dūmų uždanga. Kremliuje prasideda rokiruotės. Pats įdomiausias ir svarbiausias metas, skelbė A. Navys ir M. Sėjūnas

„Šia proga dar sykį perspėjame, raginame ir paaiškiname: Rusijos šaltinių (šiuo metu ir opozicinių) skleidžiamos žinios nėra šaltinis, nėra objektyvi informacija ir nėra „kita pusė“. Tai yra sąmoningai ir tikslingai priešo sukurta dezinformacija – vienas pagrindinių šiandieninio karo ginklų. Šiuo ginklu siekiama suklaidinti, suvedžioti, apgauti, sukelti paniką, sumaištį, žudyti ir vykdyti kitus nusikaltimus. Tie, kas platina tokio pobūdžio informaciją, prisideda prie nusikalstamos teroristinės Kremliaus veiklos", - ragino atsakingai ir kritiškai vertinti Rusijos žiniasklaidą bei kitus šaltinius.

Daugiau skaitykite:

2022 09 11 14:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt