trečiadienis, spalio 5 d.
Karybos ekspertai: Maskvai grėsmę ėmė kelti Saudo Arabija
Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ „Visuomenės informacinio saugumo agentūra“
Unian
Rusų kariai

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 08 19

Politinis strateginis lygmuo

Lvive rankas paspaudė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas ir JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas. Tayyipas prieš tai spaudė ranką Putinui ir dabar perdavė jo pasiūlymą Zelenskiui susitikti aukščiausio lygio susitikime. Zelenskis pareiškė, kad su Maskva derėsis tik vienu atveju – kai paskutinis Rusijos kareivis išeis iš okupuotų Ukrainos sričių.

„Toliau stengdamiesi rasti konflikto sprendimą, mes liekame savo draugų Ukrainoje pusėje“, – pareiškė Erdoganas.

Turkijos lyderis taip pat perspėjo pasaulį dėl dar vieno gresiančio „Černobylio“. Turkijos palaikymą Ukrainai Erdoganas pareiškė pasirašydamas dokumentą, kuriuo susitarė padėti atstatyti Ukrainos infrastruktūrą, įskaitant kelius ir tiltus. Pirmasis toks objektas bus tiltas, jungiantis Bučą ir Irpinę, kurį sugriovė Rusijos barbarai pirmosiomis karo dienomis. Susitikimo metu JT generalinis sekretorius A. Guterresas paragino nedelsiant demilitarizuoti Zaporižios AE. Guterreso teigimu, iš elektrinės teritorijos turi būti patraukta visa karinė įranga ir kariai. „Reikia skubiai susitarti, kad Zaporižioje būtų atkurta grynai civilinė infrastruktūra ir užtikrintas vietovės saugumas“, – sakė JT vadovas.

Nors Erdoganą ir vadiname diktatoriumi, mokančiu susikalbėti su Putinu, Tayyipas tikrai nėra toks glušas kaip jo kolega Kremliuje, vaikštantis ant branduolinės katastrofos ašmenų. Beje, Turkijos valdovas, jei jo šaliai driskiai kels grėsmę, esame tikri, Rusijai smogs pirmas, staigiai, daug negalvodamas.

Pastebime, jog Maskva šiuo metu demonstruoja silpnumą, nes akivaizdžiai mato prastėjančias perspektyvas ir siekia derybų. Žiurkė spąstuose.

JAV išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Rusijos karinės transporto priemonės įvažiuoja į turbinų salę, prijungtą prie Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės branduolinio reaktoriaus. Karinės transporto priemonės pažymėtos simboliu „Z“.

Be komentarų. Turime reikalą su bepročiais laukiniais.

Rusija perkelia į Kaliningradą naikintuvus MiG-31, apginkluotus hipergarsinėmis raketomis. Rusijos gynybos ir teroro ministerija pareiškė, kad naikintuvai su naujomis „Kinžal“ raketomis „oras–žemė“ dislokuoti Čkalovsko aviacijos bazėje kaip „papildoma strateginio atgrasymo priemonė“.

Beviltiškas pirstelėjimas, mėginant atsakyti į rytinio NATO flango stiprinimą.

Rusijos laivas, gabenantis, kaip įtariama, „pavogtus“ Ukrainos grūdus, pasiekė Siriją.

Vagis yra vagis. Gali jį aprengti kostiumu, pasodinti į 28 mln. dolerių kainuojančią jachtą, ant rankos užmauti milijono eurų vertą „Patek Philippe“ – driskius liks driskiu, kuriam vis maža, todėl pasitaikius galimybei – reikia plėšt ir vogt.

Beje, plėšikaujantys Kremliaus driskiai ir unitazus Ukrainoje vagiantys driskiai niekuo nesiskiria.

Danija siekia investuoti 5,47 mlrd. JAV dolerių į naujus karo laivus. Jūrinė valstybė siekia sustiprinti savo saugumą ir galimybes apsiginti po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Europos gamtinių dujų kainos toliau kyla ir šiuo metu yra 10 kartų didesnės nei įprasta. Antradienį kainos siekė 239,62 euro už megavatvalandę, nes dėl karščio bangos Europoje didėja elektros energijos paklausa. Žmonės vėsinasi atmosferą kaitinančiais kondicionieriais.

Teigiama, jog dėl aukštų naftos kainų Saudo Arabijos ekonomikos augimas šiais metais greičiausiai bus spartesnis už JAV ekonomikos augimą. Prognozuojama, kad šios arabų karalystės BVP šiemet padidės 7,6 proc., o JAV – 2,3 proc.

Džiugios naujienos ir dar vienas smūgis Maskvos energetiniam aštuonkojo čiuptuvui. Saudo Arabija – vienas svarbiausių žaidėjų energetiniame sektoriuje, galinti konkuruoti su Rusija ir būti garantu, kad energetinės sankcijos Rusijai veiktų ne tik popieriuje.

Marija Zacharova apsipylė kruvinomis ašaromis dėl „Google“ ir „YouTube“, kurios, kaip draugė Marija sako, pradėjo „kryžiaus žygį prieš Rusijos vaizdo įrašų turinį“. Gebelso tradicijų tęsėja piktinasi, kad minėtos platformos „kruopščiai trina Rusijos žiniasklaidos, vyriausybinių agentūrų ir tinklaraštininkų turinį“. Fašistinio Kremliaus propagandininkė apeliuoja į „žodžio laisvę“ ir niršta, kad užblokuoti net jos pačios dezinformaciniai pranešimai.

Zacharovai derėtų savo gyvatės nuodais praskiestą žurnalistinę ekvilibristiką pataupyti Hagos tribunolui, kuriame ji bus teisiama kartu su kitais Kremliaus karo nusikaltėliais.

Operacinis lygmuo

Panašu, jog orda perkelia vadavietes iš okupuotų sričių, įskaitant Krymą, į Rusijos teritoriją.

Daugėja sprogimų Kryme, Chersono srityje, didėja gaisrų kiekis amunicijos sandėliuose Rusijos teritorijoje. Naikinami susisiekimo keliai ir mazgai, užtikrinę rusų kariniams daliniams logistinę paramą.

Tokios atakos ne tik kausto rusų armijos veiksmus, tačiau daro driskiams milžinišką žalą, nes, likę be kuro ir šovinių, kareiviai lieka bejėgiais taikiniais ant įkaitusių gelžgalių.

Kremlius į sėkmingas ukrainiečių atakas atsako įprastu būdu – žudydamas civilius.

Taktinis lygmuo

Charkive šiandien paskelbta gedulo diena. Per pastarąsias dvi paras dėl rusų raketų atakų žuvo 7 žmonės, 17 buvo sužeisti, tarp jų – 11 metų vaikas.

Driskiams neramu okupuotose srityse ir namuose.

Vakar vakare savaiminiu būdu nugriaudėjo sprogimai okupuotame Krymo Kerčės mieste. Ėmė veikti priešlėktuvinės gynybos sistema.

Pranešama apie sprogimus Šiaurės Sevastopolyje, Lubymivkoje, Belbeke. Okupantų valdžia Sevastopolyje pranešė, kad oro gynyba netoli Belbeko aerodromo numušė droną.

Rusijoje Belgorodo srityje pats ėmė ir sprogo rusų okupantų šaudmenų sandėlis. Galingi sprogimai truko kelias valandas. Civiliai gyventojai evakuoti iš Soloti ir Timonovo kaimų.

Naujojoje Kachovkoje veikė priešlėktuvinė gynyba.

Pranešama, kad Ukrainos kariuomenės oro pajėgos sudavė keturis smūgius į priešo gyvosios jėgos, ginkluotės ir technikos telkinius Baštankos bei Beryslavo rajonuose.

Nepaisant nuostolių, orda tęsia puolimą. Toliau apšaudomos Slovjansko, Kramatorsko, Bachmuto, Avdijivkos ir kitos sritys. Okupantai mėgino pulti Barabaševkos-Karnauchivkos, Suligivkos-Dibrovnės, Suligivkos-Nova Dmitrovkos vietovėse.

Lozovojės – Pervomajsko kryptimi vyksta mūšiai.

Naktį Dnipro srityje per masinį apšaudymą „uraganais“ žuvo vyras, sužeistas vaikas.

Artėja metas, kai bolševikų palikuonys bus išmušti iš Ukrainos žemių.

2022 08 19 15:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt