antradienis, rugsėjo 27 d.
Karybos ekspertai: rupgjūčio 24-ąją Rusija Mariupolyje ketina surengti provokaciją
Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ „Visuomenės informacinio saugumo agentūra“
Scanpix
Palaikymo plakatas Mariupolyje į nelaisvę pakliuvusiems ukrainiečiams

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 08 20

Politinis strateginis lygmuo

Rusijos pareigūnai tvirtina, kad vakar vakare buvo smogti keli artilerijos smūgiai netoli Zaporižės elektrinės. Tačiau naujausiose „Maxar Technologies“ palydovinėse nuotraukose matyti, kad Zaporižės atominėje elektrinėje nėra „sisteminio apšaudymo“ požymių. Tai prieštarauja penktadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino pateiktiems kaltinimams, kad Ukrainos kariuomenė pakartotinai apšaudė elektrinę.

JAV atidžiai stebi padėtį Zaporižės atominėje elektrinėje naudodama kosmines žvalgybos technologijas. Teigiama, kad Rusija rodo „visišką nepagarbą“ Ukrainos branduolinių objektų saugumui, o Rusijos veiksmai aplink elektrinę yra „neatsakingumo viršūnė“.

Nepagarbą...

Pirma, kosmines technologijas žvalgybai naudojančios JAV turi kažkaip pagaliau patikėti, kad Kremliaus balvonai neturi supratimo apie kosmoso užkariavimo programas, nes jie naudoja Antrojo pasaulinio lygio žvalgybos metodą – žvalgybą mūšiu.

Antra, tiek režimo, tiek taktinio lygmens vadų pasaulio suvokimas nesiekia vidutinio 17 amžiaus burlioko lygio.

Trečia, jei tokia „nepagarba“ būtų parodyta kuriam nors strateginiam JAV objektui – Kremlius jau skaičiuotų paskutinius kurantų dūžių garsus.

JT vadovas pareiškė, kad Zaporižės AE pagaminta elektra priklauso Ukrainai. Žinoma, kad ne Bangladešui.

Putinas pokalbio su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu metu sutiko, kad Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misija patektų į Zaporižės AE. Tuo pačiu Putinas įspėjo Macroną, kad Ukrainos kariuomenė vykdo „sisteminį apšaudymą“ ir kelia „didelio masto katastrofos“ pavojų.

Įsiveržė hunai į svetimus namus, nužudė šeimininkus, užlipo ant stalo, žaidžia su degtukais ir visam pasauliui tvirtina, kad nužudyti namų šeimininkai nori susprogdinti savo namus.

Pentagonas paskelbė apie naują 775 mln. dolerių vertės gynybos įrangos ir amunicijos paketą, skirtą Ukrainai. Naujoje siuntoje 16-a 105 mm haubicų ir 36 000 artilerijos šovinių, taip pat išminavimo sistemos.

Rusijos Juodosios jūros laivynas po atakų prieš Rusijos karines bazes Kryme perėjo į gynybos režimą. Vakarų valstybių žvalgybos duomenimis, Ukrainai užpuolus Saki oro bazę, iš rikiuotės buvo išvesta pusė Juodosios jūros laivyno jūrų aviacijos pajėgų. Rusijos jūrų laivyno aviacijos dalinys – 34-asis jūrų aviacijos atakos pulkas iš viso turi dvi eskadriles, kuriose yra maždaug dvi dešimtys kovinių orlaivių (įskaitant orlaivius Su-24M ir Su-30SM). Praėjusios savaitės Saki puolimo metu buvo sunaikinta iki dešimties dalinio orlaivių. Suprantama, Rusija dar turi dešimtis kovinių lėktuvų kitose dviejose bazėse Kryme, tačiau jie nepriklauso Juodosios jūros laivynui.

Draugai Ukrainos pietuose juokdamiesi sako, kad Rusijos laivai, esantys Juodojoje jūroje, jau kurį laiką manevruodami palei Krymo pakrantę slepiasi nuo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakų.

Kraukit į kelnes, driskiai. Savaiminiai sprogimai kol kas vyko ir vyksta sausumoje, bet ką gali žinoti, jūroje irgi labai sausa, viena neatsargiai numesta nuorūka, ir dar vienas laivas eina paskui Maskvą. „Maskvą“, ehm.

Vakar, pirmą kartą per pusantro mėnesio, Maskva nepranešė apie jokį teritorinį laimėjimą. Ups, kas gi nutiko?

Zelenskis, minėdamas pasirengimą deryboms su Putinu, pareiškė, kad kalbos apie derybas – blefas, nes Kremliui reikia laimėti laiko, kad galėtų tęsti invaziją. Pareiškimais apie taikos derybų atnaujinimą Maskva nori nukreipti pasaulio bendruomenės dėmesį nuo tikrųjų savo planų.

Ukrainos Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pabrėžė, jog „didysis susitarimas dėl karo ir taikos neįmanomas, nes Rusija juo nesuinteresuota“. Kremlius siekė ir siekia sunaikinti Ukrainą, užpulti Moldovą, Sakartvelą ir Kazachstaną. „Jie nori diktuoti žaidimo taisykles Europai. Šiuose planuose nėra taikos“, – teigia Podoliakas.

Tik pridursime, kad dabar fašistinė Rusija nori užvirtinti savo teritorinius laimėjimus Ukrainoje, o Kyjivas tiksliausiai pasaulyje sudeda akcentus ir atskleidžia tikruosius Kremliaus kėslus. Ne taikos derybų, deja, reikia Ukrainai, o ginklų. Nenutrūkstamu srautu, daug ir skubiai. Jei Vakarai atsipūs ir leis atsikvėpti Kremliaus teroristams – ateis nauja kruvino teroro banga.

Rusijos „Gazprom“ paskelbus, kad „Nord Stream – 1“ rugpjūčio 31 d. bus uždarytas techninei priežiūrai, Europos dujų kainos vėl šoko į aukštumas. Tiekimas dujotiekiu į Europą bus sustabdytas dėl „techninės priežiūros“, todėl Europoje žiemą gali pritrūkti energijos. „Techninę priežiūrą būtina atlikti kas 1 000 darbo valandų“, sakoma „Gazprom“ pranešime.

Teroristų šantažas ir tiek. Energetinio karo ėjimas supakuotas į nusususį pseudopolitinio pranešimo stilių. Išverčiam žinutę: „vam zhopa – prygaitie ot choloda geiropa“ / „jums šikna – šokinėkit nuo šalčio, gėjropa“.

Ukrainos Nepriklausomybės dieną rugpjūčio 24-tąją, „Azovstalio“ gynėjų teismo Mariupolio Filharmonijoje metu ruošiama provokacija. Ukrainos saugumo tarnybos duomenimis, rusų teroristai ketina surengti raketų ataką ir tuo apkaltinti Ukrainos kariuomenę.

Operacinis lygmuo

Nei viena pusė kol kas nepajėgi pradėti aktyvių puolamųjų veiksmų. Driskių likučiai šiaurėje apšaudo Charkivą neketindami pulti, o greičiau nukreipti dėmesį arba sukaustyti karinių pajėgų veiksmus. Į Chersono sritį permesti keli tūkstančiai rusų karių, ruošiantis Ukrainos puolimui. Kol kas neaišku, kada tas puolimas gali būti pradėtas.

Be jokios abejonės, Ukrainos padėtis strategiškai kur kas geresnė. Atkeliauja naujos HIMARS, kitos artilerijos sistemos, šaudmenys, kurie netrukus taškys naujas Rusijos karines bazes ir amunicijos sandėlius. Dabar Ukrainos kariuomenei labai svarbu „nenumušti tempo“ – ir toliau sistemiškai griauti ordos įtvirtinimus, karinius aerodromus, logistinius mazgus, sandėlius, naikinti okupantų vadavietes, gyvosios jėgos susitelkimo vietas.

Rusija ima šaudmenis iš rezervinių ginkluotės sandėlių. Sutraukytos logistinės grandinės Ukrainos pietuose, mažėjantis amunicijos kiekis mažina Rusijos puolamąjį potencialą. Sunkiai sekasi užpildyti personalu batalionų taktines grupes.

Išvada visiškai aiški (mums rašant ant sofkutės) – reikia pliekti driskius tol, kol visiems jiems, įskaitant išpurtusius generolus ir apkasuose apsitriedusius buriatus praeis menkiausias noras būti svetimoje žemėje.

Taktinis lygmuo

Sprogdinimai Kryme ir Chersono regione mažina Rusijos armijos pasitikėjimą, kelia paniką rusakalbių kolonistų ir turistų tarpe.

Vakar Kryme, Sevastopolyje buvo girdėti sprogimų garsai, veikė priešlėktuvinė gynyba. Priešlėktuvinė gynyba veikė ir netoli Evpatorijos (Krymas). Plintančiuose vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip numušami dangumi skrendantys objektai. Penas NSO tyrėjams.

Rusija netoli Nižnij Novgorodo suformavo vadinamąjį Trečiąjį armijos korpusą, kuris rugpjūčio 20 d. turi išvykti į Ukrainą. Jo numanomos dislokacijos vietos – Doneckas arba Ukrainos pietūs.

Nuo šios dienos vadinamųjų LNR ir DNR teroristinių darinių pirmam ir antram armijos korpusams vadovaus ne vietiniai išdavikai, o karininkai iš Rusijos.

Šią naktį Rusijos teroristai apšaudė Mykolajivą ir Charkivą. Ševčenkovske, Zaporižės rajone po apšaudymo sunkiai sužeista 8 metų mergaitė.

Driskiai ir toliau pliekia iš artilerijos palei visą fronto liniją. Sunkiąja artilerija apšaudytas Marganec ir Nikopolio rajonas. Sužeisti civiliai gyventojai, sugriautas socialinės infrastruktūros pastatas ir apgadinti penki privatūs namai.

Rusijos armijos kariai, dėl nuolatinio rotacijos atidėjimo ir nevykdomų mokėjimų, demoralizuoti, atsisako dalyvauti kovinėse operacijose, praneša Ukrainos gynybos štabas.

2022 08 20 13:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt