antradienis, rugpjūčio 4 d.
Kas dabar laukia graikų?
tiesa.com

Graikai apsisprendė netaupyti. Tai jei aiškiai pareiškė per sekmadienį vykusį referendumą, kurio metu NE reformoms pareiškė 61,31 proc. šalies žmonių. Už pertvarkas ir tolimesnę Europos Sąjungos (ES) balsavo 38,69 proc. rinkėjų. Iš viso referendume balsavo virš 62 proc. rinkėjų.

ES ir jos finansinių institucijų vadovai naktį iš sekmadienio į pirmadienį pranešė, kad pripažįsta Graikijos referendumo rezultatus ir gerbia Graikijos žmonių valią. ES finansinių institucijų vadovai tą pačią naktį pradėjo pokalbius ir derybas tarpusavyje, nes dabar reikia nuspręsti, koks žingsnis bus kitas.

Daugelis Europos politikų, tarp jų ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Graikijos politikai nepasakė tiesos savo žmonėms ir kur jų per visuotinį balsavimą pasirinktas kelias iš tikrųjų nuves. Jos manymu, esminės reformos ir tolimesnė finansinė parama buvo tiesiog būtina šalies finansinei būklei stabilizuoti.

Italijos, Portugalijos ir kitų šalių ministrai įsitikinę, kad atėjo laikas derėtis iš naujo. Kol kas neaišku, kokios tos derybos bus ir kur nuves. Mat iki referendumo buvo kalbėta, kad jeigu graikai nuspręs netaupyti, tai ES durys jiems bus užtrenktos ir jiems reiks palikti euro zoną.

Graikijos finansų ministras Janis Varufakis paaiškėjus referendumo rezultatams atsistatydino. „Minister no more“ – „Twitter“ paskyroje parašė politikas. Jis taip pat pareiškė: „Skolintojų panieka taps mano pasididžiavimu.“ Anot jo, toks žingsnis turėtų padėti jo kolegoms susiderėti su ES.

Ekonomistai įsitikinę, kad be greitų finansinių injekcijų Graikijos bankai ir visa šalis bus paralyžiuota. Jie taip pat pridūrė, kad nepaisant pinigų sumos, reikia reformų, kad pinigai įsuktų ekonomiką.

2015 07 06 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt