sekmadienis, sausio 24 d.
Kas sieja buvusią seksualumo bombą ir „Wikileaks“ įkūrėją?
Alfa.lt

Buvusi legendinio serialo „Gelbėtojai“ žvaigždė ir viena seksualiausių JAV įžymybių Pamela Anderson aistringai įsitraukė į kovą dėl „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange’o laisvės. Britų teismo sprendimas neišduoti JAV J. Assange’o žvaigždę nudžiugino, bet, pasak jos, kova dar nebaigta, rašo „The Daily Mail“.

„Ypatinga aušra mano mielajam draugui #JulianAssange – nedeportuotam – likite prisijungę, kova dar nesibaigė, bet galima atsikvėpti…“ – savo soc. medijos paskyroje parašė 53 metų buvusi „Playboy“ žvaigždė bei pridėjo rytinio paplūdimio nuotrauką.

Tai ne pirmas atvejis, kai P. Anderson įsitraukė į J. Assange’o gynybą. Gruodį ji nusifotografavo tik su bikiniu rankoje laikydama plakatą: „Aš esu Julianas Assange’as.“

O dar prieš tai, žvaigždė ne kartą lankėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, kur 2012-2019 m. slapstėsi J. Assange’as. Ji atnešdavo jam veganiškų biurgerių ir savo tinklaraštyje pasakojo apie „Wikileaks“ įkūrėją.

„Mano santykiai su Julianu – ne paslaptis. Jis vienas mano mėgstamiausių žmonių ir gali būti žymiausias, labiausiai politizuotas mūsų laikų pabėgėlis“, – 2017 m. rašė „gelbėtoja“.

Beje, besislapstydamas Ekvadoro ambasadoje J. Assange’as ir su Stella Moris susilaukė dviejų jo sūnų. Be to, ir visos J. Assange’o teisinės bėdos prasidėjo, kai 2010 metais jis Londone buvo areštuotas Švedijos prašymu. Švedų prokurorai norėjo jį apklausti dėl įtarimų išžaginimu ir lytiniu smurtu, kuriuos pareiškė dvi moterys. 2019 metų lapkritį Švedija nutraukė tyrimą dėl galimų lytinių nusikaltimų, nes nuo jų buvo praėję pernelyg daug laiko.

Kaip žinia, britų teisėja pirmadienį atmetė Jungtinių Valstijų prašymą išduoti vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio J. Assange'ą, kuris būtų teisiamas dėl kaltinimų šnipinėjus, ir nurodė, kad tai būtų „despotiška“ atsižvelgus į jo psichikos sveikatą. Teisėja Vanessa Baraitser pirmadienį sakė, kad J. Assange'as gali nusižudyti, jei bus išsiųstas į Jungtines Valstijas.

JAV vyriausybė nurodė, kad apskųs sprendimą.

JAV prokurorai yra pareiškę J. Assange'ui 17 kaltinimų šnipinėjimu ir vieną kaltinimą piktnaudžiavus kompiuteriais. Kaltinimai susiję su 500 tūkst. slaptų bylų apie JAV karines kampanijas Afganistane ir Irake paskelbimą „WikiLeaks“ 2010 metais. Jeigu J. Assange'as bus pripažintas kaltu, jam gali grėsti įkalinimas iki 175 metų.

2021 01 05 13:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt