sekmadienis, gegužės 31 d.
Kasdien dėl seksualinio priekabiavimo nerimauja kas penkta mergaitė
tiesa.com
Pixabay.com

Pasak naujausių tyrimų rezultatų, kas penkta mergaitė ar paauglė kasdien nerimauja dėl lytinio priekabiavimo.

Trys ketvirtadaliai apklausoje dalyvavusių moterų pripažino, kad per pastaruosius pusę metų joms teko susidurti su negatyviu ar įžeidžiančiu požiūriu į moteris, o per tą patį laiką net 65 proc. mergaičių susidūrė su seksualiniu priekabiavimu, lyčių diskriminacija. 

Tyrimą atliko „ActionAid“. Jie apklausė 2560 14-21 metų amžiaus mergaičių iš Jungtinės Karalystės, Indijos, Brazilijos ir Kenijos. Šio tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kada ir kur jaunos moterys ir merginos susiduria su seksualiniu priekabiavimu.

Iš jauniausių merginų (14-16 metų amžiaus), dalyvavusių apklausoje, maždaug 12 proc. jų teigia kasdien nerimaujančios, kad prie jų gali būti pradėta priekabiauti. Brazilijoje kasdien apie tai galvoja net 41 proc. respondenčių.

Paaiškėjo, kad neigiamas ir netinkamas požiūris į merginas ir moteris prasideda dar paauglystėje. Du trečdaliai 14-16 metų amžiaus merginų ir vaikinų JK tapo neapykantos prieš moteris liudininkais, pavyzdžiui, girdėjo, kaip buvo neigiamai apkalbama moterų išvaizda, pasakojami prieš jas nutaikyti anekdotai. Su tokiu elgesiu jiems susidurti teko ne tik draugų būryje, bet ir šeimoje.

Neigiamam elgesiui su moterimis įtakos turi ir socialiniai tinklai, kuriuose daugiau nei pusė (55 proc.) merginų matė ar girdėjo, kaip kritikuojamos moterys, apie jas neigiamai atsiliepiama. Nemažai kritikos sulaukia ir žvaigždės. Tai taip pat neigiamai veikia paauglių ir jaunų moterų požiūrį į save, kitas moteris.

Net 18 proc. apklaustųjų kaip vienus iš moteris labiausiai kritikuojančių žmonių nurodė JAV prezidentą Donaldą Trumpą (18 proc.) ir televizijos laidų vedėją Piersą Morganą (6 proc.).

„Šis tyrimas dar kartą parodo, kiek daug jaunų žmonių kasdien susiduria ar tampa seksualinio priekabiavimo ar lytinės diskriminacijos liudininkais. Puikiai žinome, kad toks elgesys nėra priimtinas, tačiau taip elgiamasi dėl dar senovėje įsišaknijusio mąstymo, jog moterys ir mergaitės yra menkesnės, jos yra tam, kad jomis būtų galima pasinaudoti, jas kontroliuoti“, - sakė Girishas Menonas, „ActionAid“ direktorius.

2019 01 30 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt