šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Kašmyro pasienyje per susišaudymą žuvo devyni žmonės
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Mažiausiai devyni žmonės žuvo per susišaudymą sekmadienį prie de facto Indijos ir Pakistano sienos Kašmyre, pranešė pareigūnai ir pridūrė, kad pastarosiomis dienomis žuvusiųjų skaičius padidėjo, Naujajam Deliui sušvelninus judėjimo suvaržymus ginčijamame regione.

Įtampa tarp branduolinį ginklą turinčių kaimynių išaugo po to, kai rugpjūčio 5 dieną Indija atšaukė Kašmyro autonomiją ir įvedė judėjimo bei ryšių apribojimus, siekdama numalšinti neramumus.

Abiejų šalių pareigūnai apkaltino vieni kitus šaudžius iš minosvaidžių ir lengvųjų šaunamųjų ginklų ties vadinamąja Kontrolės linija.

„Du kareiviai ir vienas civilis žuvo, o dar trys buvo sužeisti per Pakistano ataką, kuri nebuvo išprovokuota“, – pareiškė Indijos kariuomenės atstovas pulkininkas Rajeshas Kalia naujienų agentūrai AFP, pranešdamas apie apšaudymą Kupvaros rajone kalnuotame Tangdaro regione.

Per ataką buvo apgadinti keli namai, o trys civiliai gydomi ligoninėje, pridūrė jis.

Pakistano administruojamo Kašmyro pareigūnai AFP savo ruožtu pranešė, kad šeši civiliai žuvo, o aštuoni buvo sužeisti Muzafarabado mieste ir Nylumo slėnyje.

„Pabūklų sviediniai smogė civilių namams ir jau užmušė penkis žmones Muzafarabade bei sužeidė dar šešis žmones“, – teigė Muzafarabado komisaro pavaduotojas Badaras Muniris.

Pasak B. Munirio, tarp žuvusiųjų buvo ir trys vienos šeimos nariai.

Nylumo slėnio pareigūnas Akhtaras Ayubas teigė, kad vienas civilis žuvo ir du buvo sužeisti.

Ataka įvyko po to, kai trečiadienį, praėjus dviem dienoms po to, kai Naujasis Delis atkūrė mobiliųjų telefonų ir pranešimų ryšį, Indijos Kašmyre žuvo penki žmonės.

Indijos pareigūnai ne kartą teigė, kad Kašmyre iš esmės vyrauja taika.

Indija ir Pakistanas pasidalijo Kašmyrą 1947 metais, o regionas tapo dviejų karų ir daugybės nesutarimų kibirkštimi.

Nuo 1989 metų slėnyje vyksta ginkluotas sukilimas prieš Indijos valdžią, jau nusinešęs dešimtis tūkstančių gyvybių, daugiausia – civilių.

2019 10 20 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt