trečiadienis, birželio 3 d.
Katalonai nepaisys draudimų ir balsuos dėl nepriklausomybės
tiesa.com

Vienas Ispanijos regionų – Katalonija – nerimsta ir toliau planuoja siekti nepriklausomybės. Šių metų lapkričio 9-ąją numatytas balsavimas jau susilaukė Ispanijos valdžios nepritarimo. Jiems referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos rengti uždrausta.

 Tačiau katalonai nesiruošia paklusti ir toliau ruošiasi būsimam istoriniam balsavimui. Kaip rašė portalas Delfi.lt, regiono prezidentas Arturas Masas pažadėjo ginti katalonų „teisę priimti sprendimą“, nepaisydamas Madrido draudimų. „Mes nusprendėme tęsti šį kolektyvinį procesą... Visi žmonės turi teisę spręsti dėl savo ateities“, – sakė A.Masas savo kalboje.

Jis taip pat prižadėjo, kad padarys viską, kad apgintų fundamentalias teises, kurias saugo pagrindiniai įstatymai: minties laisvės, išraiškos laisvės ir dalyvavimo laisvės“.

Sekmadienio balsavimą, kurio A.Masas nevadina „referendumu“, organizuoja savanoriai, neturintys oficialaus rinkėjų sąrašo. Balsavimas rengiamas ignoruojant teismo sprendimą, todėl A.Masas gali atsidurti sudėtingoje padėtyje.

2014 11 05 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt