trečiadienis, liepos 8 d.
Katalonų planas: nepriklausomybė per artimiausius metus
tiesa.com

Katalonai nerimsta ir toliau įnirtingai siekia nepriklausomybės. Regionų parlamento rinkimus didele balsų dauguma laimėjo atsiskyrimo nuo Ispanijos siekiančios partijos. Šių atstovai jau pareiškė, kad jų tikslas pradėti Katalonijos valstybės sukūrimą per ateinančius kelis metus.

Tiesa, kol kas šie šūkiai, panašu, nėra paremti racionaliais skaičiavimais. Katalonai remiasi pagrindiniu argumentu – šis regionas finansiškai yra gerokai sėkmingesnis už visus kitus Ispanijoje. Tačiau kaip sektųsi atskirai nuo Ispanijos, kol kas labai didelis klaustukas.

Vienas pagrindinių rodiklių, nusakančių šalies ekonominę gerovę, yra eksportas. Katalonijos eksportas į Ispaniją per metus sudaro 37 mlrd. eurų, o į kitas šalis jis gerokai mažesnis – 22 mlrd. eurų. Dar vienas svarbus įsipareigojimas – pensijos, kurias katalonams reiktų mokėti patiems, nes Ispanija greičiausiai nefinansuotų svetimos valstybės gyventojų.

Ir paskutinis, šiuo metu žiniasklaidoje, ypač akcentuojamas momentas: tai narystė Europos Sąjungoje (ES). Katalonijai, oficialiai atsiskyrus nuo Ispanijos ir negavus Madrido atleidimo, Barselona automatiškai atsidurtų už ES durų ir be euro. Tai būtų beprecedentinis atvejis ES istorijoje.

2015 09 29 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt