pirmadienis, sausio 24 d.
Kelionė į kosmosą su J. Bezosu parduota už 28 mln. JAV dolerių
BNS
Scanpix
Jeffas Bezosas

 Nežinomas pirkėjas šeštadienį įvykusiame aukcione už kelionę į kosmosą kartu su interneto prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėju Jeffu Bezosu jam priklausančios bendrovės „Blue Origin“ sukurta raketa, kuri kitą mėnesį atliks pirmąjį pilotuojamą skrydį, paklojo 28 mln. JAV dolerių.

J. Bezosas šią savaitę paskelbė, jog kartu su juo „Blue Origin“ erdvėlaiviu „New Shepard“ liepos 20 dieną į kosmosą pakils jo brolis Markas.

Trečioji vieta buvo parduota kol kas nežinomam pirkėjui šeštadienį surengtame labdaros aukcione, o ketvirtoji atiteks dar neįvardytam kosminiam turistui.

„Aukciono nugalėtojo vardas bus atskleistas per kelias savaites po aukciono pabaigos“, – pasibaigus aukcionui, tviteryje nurodė „Blue Origin“.

„Po to bus nurodyta, kas bus ketvirtasis ir paskutinis įgulos narys – sekite naujienas.“

Aukcionas prasidėjo gegužės 19 dieną ir iki ketvirtadienio kaina buvo pakilusi iki 4,8 mln. JAV dolerių. Tačiau per baigiamąjį jo etapą, kuris šeštadienį buvo tiesiogiai transliuotas ir per kurį nugalėtojas varžėsi su maždaug 20 konkurentų, kaina kilo po 1 mln. JAV dolerių, kol galiausiai pasiekė 28 mln. JAV dolerių ribą.

Skrydis truks tik 10 minučių – keturias iš jų erdvėlaivio keleiviai bus virš vadinamosios Karmano linijos, kuri yra laikoma Žemės atmosferos ir kosmoso riba.

„Blue Origin“ daugkartinio naudojimo suborbitinė nešančiosios raketos ir erdvėlaivio sistema pavadinta prieš 60 metų pirmojo į kosmosą pakilusio amerikiečio Alano Shepardo vardu.

Lėšos, gautos už aukcione parduotą bilietą į kosmosą atiteks „Blue Origin“ fondui „Club for the Future“ („Klubas už ateitį“), siekiančiam įkvėpti būsimas kartas siekti karjeros mokslo, inžinerijos, technologijų ir matematikos srityse.

J. Bezosas, kuris anksčiau šiais metais paskelbė, jog traukiasi iš „Amazon“ vadovo pareigų, kad galėtų skirti daugiau laiko kitiems projektams, įskaitant „Blue Origin“, yra sakęs, jog pakilti į kosmosą yra jo viso gyvenimo svajonė.

„New Shepard“ jau sėkmingai atliko daugiau nei dešimt bandomųjų skrydžių.

„Esame pasirengę pasiūlyti skrydį keliems astronautams“, – šeštadienį pareiškė „Blue Origin“ atstovė Ariane Cornell.

2021 06 13 15:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt