penktadienis, rugsėjo 18 d.
Kijeve policija derasi su bombą verslo centre grasinančiu susprogdinti asmeniu
BNS

Kijeve policija pirmadienį veda derybas su vyru, grasinančiu susprogdinti bombą viename Ukrainos sostinės verslo centre, pranešė vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Heraščenka.

Pasak viceministro, verslo centre „Leonardo“ esantis „teroristas“ tvirtina turįs kuprinėje sprogmenų ir reikalauja, kad pas jį atsiųstų televizijos žurnalistų, kad jis galėtų paskelbti pareiškimą tiesioginiame eteryje.

„Su nusikaltėliu vedamos derybos; mes reikalaujame, kad jis pasiduotų. Jis reikalauja, kad pas jį įleistų žiniasklaidos priemones, jog jis galėtų duoti kažkokius interviu“, – televizijai „Ukraina 24“ sakė A. Heraščenka.

„Atrodo, kad padėtis vystosi pagal Lucko scenarijų“, – pridūrė viceministras, turėdamas omenyje liepos 21 d. šiame šiaurės vakariniame Ukrainos mieste įvykusį incidentą, kai ginkluotas užpuolikas užgrobė autobusą ir 13 įkaitų. Per tą dramą užpuolikas galiausiai pasidavė po ilgiau kaip 12 valandų trukusios apsiausties.

Pasak A. Heraščenkos, „dabartiniu momentu strategija – derybos“.

„Pagal derybų rezultatus bus priimami tolesni veiksmai“, – pridūrė jis.

Anot pareigūno, dar nežinoma, ar šis asmuo turi tikrą sprogstamąjį įtaisą arba kokį nors kitą ginklą.

A. Heraščenka taip pat pažymėjo, kad vietoje liko tik banko filialo vadovė, likę darbuotojai paliko pastatą.

„Remiantis preliminaria informacija, jis jos nelaikė ir buvo pasirengęs pats pasilikti ten su savo numanoma bomba“, – sakė viceministras.

Jis pridūrė, kad teisėsaugos pareigūnai jau turi išankstinės informacijos apie nusikaltėlio tapatybę.

„Preliminariai nustatėme, kad tai 32 metų vyras... Panašu, kad žinome, kas jis yra“, – nurodė A. Heraščenka.

Valdininkas paragino Kijevo gyventojus vengti Bohdano Hmelnickio ir Volodymyro gatvių sankryžos, šalia kurios įsikūręs banko filialas.

Atsakydamas į klausimą, kokiu būdu vedamos derybos, A. Heraščenka pažymėjo: „Ten yra policijos pareigūnas.“

Remiantis ankstesniais pranešimais, apytiksliai vidurdienį į verslo centre „Leonardo“ įsikūrusį „Universal Bank“ skyrių užėjo nežinomas jaunesnis nei 35 metų vyras. Jis pareiškė turįs savo kuprinėje bombą ir paprašė iškviesti policiją.

Banko darbuotojai paliko patalpas, o filialo vadovė pasiliko ten savo noru. Buvo inicijuota specialioji operacija, o policininkai pradėjo derybas su teroristu ir pasiūlė jam pasiduoti.

Šiuo metu šalia verslo centro blokuojamas automobilių eismas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 03 15:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt