trečiadienis, birželio 3 d.
Kijeve – ramiau, bet situacija įtempta
tiesa.com

Kijeve šios savaitės pabaigoje nuotaikos šiek tiek pasitaisė, bet įtampa neatslūgo. Penktadienio dieną tarptautinėje žiniasklaidoje dar pasirodė pranešimų apie naujas aukas ir susirėmimus, bet daug kraujo pralieta nebuvo. Sąlyginė ramybė įsivyravo po to, kai į šalį atvyko Europos Sąjungos politikai ir sėdo su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi prie derybų stalo. Susitikimo tikslas buvo vienas – sustabdyti kraujo liejimąsi.

 Išeitis surasta – V. Janukovyčius paskelbė apie išankstinius prezidento rinkimus ir ketinimus inicijuoti 2004-ųjų Konstitucijos grąžinimą. To reikalavo opocizija. Tiesa, kol kas neaišku, ar bus ir kada išankstiniai rinkimai į Radą, o tai buvo vienas svarbiausių opoziciniorierių reikalavimų.

Savo kalboje V. Janukovyčius taip pat pabrėžė, kad atšaukia specialiąsias pajėgas ir draudžia naudoti jėga. “Berkut” ir milicijos daliniai pradėjo trauktis nuo Rados ir Maidano prieigų.

Šią savaitę kraujas Kijeve liejosi kelias dienas ir naktis. Remiantis paskutiniais pranešimais, aukų skaičius gali siekti kelis šimtus. Kol kas ši informacija dar tikslinama, tačiau protestuotojai jau dabar sako, kad tikrųjų žuvusiųjų skaičių greičiausiai nepavyks sužinoti niekada, nes lavonai milicininkų buvo tiesiog likviduojami ir slepiami. Sužeistųjų – gerokai virš tūkstančio.

Video apie milicijos dalinių pasitraukimą žiūrėkite čia:

2014 02 21 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt