antradienis, lapkričio 30 d.
Kinija atmeta „politinę ir melagingą“ JAV ataskaitą apie COVID-19 kilmę
BNS
Scanpix
Uhano virusologijos institutas

Pekinas sekmadienį griežtai sukritikavo JAV žvalgybos atliktą COVID-19 pandemijos kilmės analizę, pavadinęs ją „politine ir melaginga“, ir perspėjo Vašingtoną „nustoti pulti“ Kiniją.

Tokį pareiškimą Kinijos užsienio reikalų ministerija išplatino praėjus dienai po to, kai JAV nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuras išleido išsamesnę savo 90 dienų trukusios analizės, kurią nurodė atlikti JAV prezidentas Joe Bidenas, versiją.

Joje nurodoma, kad be naujos informacijos žvalgybos agentūros negalėtų pateikti geresnės išvados apie tai, ar koronavirusas išplito žmonėms juo užsikrėtus nuo gyvūnų, ar virusui išplitus iš laboratorijos.

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad veikiausiai būtų reikalingas Kinijos bendradarbiavimas, kad būtų prieita prie galutinės išvados apie viruso kilmę. Tačiau dokumente pabrėžiama, kad Pekinas ir toliau „trukdo pasauliniam tyrimui“.

Remiantis vadinamąja išplitimo iš laboratorijos versija, koronavirusas išplito iš vienos laboratorijos Kinijos Uhano mieste, kuriame buvo užfiksuotas pirminis protrūkis. Ši teorija iki šiol lieka neparemta, o Kinija ją ne kartą yra atmetusi.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wangas Wenbinas sekmadienį pareiškė, kad Kinija jau anksčiau yra išreiškusi savo tvirtą nepritarimą pirminėms analizės išvadoms, kurios buvo paskelbtos rugpjūtį.

„Nesvarbu, kiek kartų ši ataskaita bus paskelbta ir kiek jos versijų bus sukurpta, ji negali pakeisti to, kad ji yra visiškai politinė ir melaginga“, – sakė Wangas Wenbinas.

Jo teigimu, tas faktas, kad viruso kilmę nustatinėta žvalgybos agentūra, yra „neginčijamas politikavimo įrodymas“. Jis paragino Jungtines Valstijas „nustoti pulti ir šmeižti Kiniją“.

Pekinas jau kurį laiką yra spaudžiamas apsvarstyti galimybę atlikti naują tyrimą dėl pandemijos kilmės po to, kai gerokai pavėluoto ir itin politizuoto Pasaulio sveikatos organizacijos tarptautinių ekspertų komandos vizito metu nepavyko rasti įtikinamų įrodymų, kaip atsirado koronavirusas.

Tačiau Kinijos pareigūnai tokius raginimus atmeta ir dažnai nurodo, kad raginimai suteikti daugiau informacijos yra politiškai motyvuoti.

Rugpjūtį JAV prezidentas pareiškė, kad Kinija neatskleidžia „kritinės informacijos“ apie COVID-19 kilmę, ir pridūrė, jog kinų pareigūnai ėmėsi priemonių neleisti tarptautiniams tyrėjams gauti informacijos.

Nors J. Bideno nurodymu atlikta analizė buvo paskelbta tuo metu, kai versija apie išplitimą iš laboratorijos darėsi vis populiaresnė, ataskaitoje nurodoma, kad agentūros mano, jog virusas nebuvo genetiškai sukurtas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 31 19:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt