šeštadienis, gruodžio 5 d.
Kinija atsisako pripažinti J. Bideno pergalę
BNS

Kinija pirmadienį atsisakė pasveikinti Joe Bideną kaip JAV prezidento rinkimų laimėtoją ir nurodė, kad rinkimų rezultatas dar nėra aiškus.

Nors dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar nepripažino pralaimėjimo ir pateikė kelis teisinius skundus, savaitgalį žiniasklaidai prezidento rinkimų laimėtojais paskelbus demokratų stovyklą ir Amerikos miestuose kilus spontaniškoms šventėms, daugelis pasaulio lyderių pasveikino J. Bideną ir išrinktąją viceprezidentę Kamalą Harris.

Ketveri D. Trumpo metai Baltuosiuose rūmuose pasižymėjo daug kainavusiu prekybos karu su Kinija ir santykių su šia šalimi prastėjimu. Abi valstybės konfliktavo įvairiais klausimais, pradedant klausimu dėl to, kas kaltas dėl COVID-19 pandemijos, ir baigiant žmogaus teisių padėtimi Sindziange bei Honkonge.

Kinija – viena iš nedaugelio didžiųjų valstybių, įskaitant Rusiją ir Meksiką, kurios dar nepasveikino išrinktojo JAV prezidento – pirmadienį sakė „atkreipusi dėmesį, kad p. Bidenas pasiskelbė laimėjęs rinkimus“.

„Kaip suprantame, rinkimų rezultatas bus nustatytas pagal JAV įstatymus ir procedūras“, – per eilinę spaudos konferenciją sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas.

Atsisakęs pripažinti J. Bideno pergalę, nors žurnalistai ne kartą uždavė atitinkamus klausimus, Wang Wenbinas nurodė: „Tikimės, kad naujoji JAV vyriausybė galės eiti į kompromisą su Kinija.“

D. Trumpas atsisakė pripažinti pralaimėjimą ir sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ skundėsi: „Nuo kada šališka žiniasklaida sprendžia, kas bus mūsų kitas prezidentas?“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 09 15:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt