ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Kinija Honkonge atidarė savo Nacionalinio saugumo agentūrą
Alfa.lt

Kinija trečiadienį atidarė Honkonge Nacionalinio saugumo agentūrą, leisiančią kinų agentams pirmą kartą atvirai veikti Honkonge pagal griežtą naują saugumo įstatymą, Pekinui viešai demonstruojant griežtesnę šio finansų centro kontrolę.

Naujasis biuras įkurtas viename buvusiame viešbutyje su vaizdu į Viktorijos parką, kuriame daugelį metų vyksta prodemokratiniai protestai, įskaitant kasmetinę akciją kruvinų Tiananmenio aikštės įvykių metinėms paminėti.

Trečiadienio rytą buvo atidengta lentelė su saugumo agentūros pavadinimu. Ceremonijoje dalyvavo Honkongo vyriausybės ir žemyninės Kinijos pareigūnai, įskaitant aukščiausio rango Pekino pasiuntinį mieste ir Kinijos kareivinių Honkonge vadą.

Policija užblokavo kelius aplink buvusį viešbutį „Metropark“ ir apjuosė teritoriją vandens pripildytomis užtvaromis. Šalia pastato buvo iškelta Kinijos vėliava, o per naktį ant fasado atsirado lenta su šalies herbu.

Prokiniškų pažiūrų Honkongo lyderė Carrie Lam (Keri Lam) gyrė agentūros atidarymą kaip „istorinį momentą“ ir sakė, kad kinų žvalgybos aparatas bus „svarbus partneris“ padedant užtikrinti nacionalinį saugumą.

Praėjusią savaitę Kinija patvirtino saugumo įstatymą Honkongui, skirtą nuslopinti prodemokratinį judėjimą šiame pusiau autonominiame mieste. Šis teisės aktas numato bausmes už keturių rūšių nusikaltimus, keliančius pavojų nacionaliniam saugumui: ardomąją veiklą, raginimus atsiskirti, terorizmą ir susimokymą su užsienio jėgomis.

Nacionalinio saugumo įstatymas yra radikaliausias Honkongo valdymo pokytis nuo 1997 m., kai Britanija jį grąžino Kinijai.

Panašūs nacionalinio saugumo įstatymai yra naudojami siekiant užgniaužti pasipriešinimą žemyninėje Kinijoje, o Honkongo policija jau yra areštavusi žmonių, reiškiančių tam tikras politines pažiūras, kurios dabar laikomos neteisėtomis, pavyzdžiui, gina nepriklausomybę ar autonomiją.

2020 07 08 09:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt