ketvirtadienis, sausio 27 d.
Kinijai stabdant lietuviškų prekių importą, Taivanas nusipirko 20 tūkst. lietuviško romo butelių
Alfa.lt
Unsplash
Romas

Taivanas iš Lietuvos įsigijo iš viso 20 tūkst. romo butelių, kad šis gėrimas nebūtų užblokuotas Kinijos muitinės, rašoma „Taiwan news“.

Valstybinė cigarečių ir alkoholio gamintoja ir platintoja Taiwan Tobacco and Liquor Corporation (TTLC) patvirtino, kad Taivanas įsigijo lietuvišką alkoholinį gėrimą šalies Finansų ministerijos (FM) užsakymu, rašė „Mirror Media“.

Teigiama, kad FM tai padarė po to, kai vyno eksportuotojas paprašė Taivano atstovybės Lietuvoje pagalbos, nes romo krovinys, turėjęs atvykti į Kiniją 2021 m. gruodžio 20 d., galėjo susidurti su muitinės problemomis. Pasak eksportuotojo, alaus siuntą jau ištiko toks likimas prie Kinijos sienų.

Planuojama, kad 20 tūkst. tamsaus romo butelių, pagaminto „MV Group“ ir parduodamo su „Propeller“ prekės ženklu, į Taivaną atvyks sausio 9 d.

„Romo bus galima įsigyti iš spiritinių gėrimų platintojų visoje šalyje“, – sakė TTLC viceprezidentas Liao Chih-chien.

Dėl kliūčių Kinijos muitinėje įstrigęs lietuviškas alus taip pat buvo nukreiptas į Taivaną. „Mirror Media“ rašo, kad tarp nukentėjusių prekybininkų yra ir Lietuvos alaus darykla „Volfas Engelman“, pernai patyręs 500 tūkst. eurų nuostolį, kai buvo atšaukti visi Kinijos užsakymai.

Praėjusį mėnesį Kinijos muitinė išbraukė Lietuvą iš savo kilmės šalių sąrašo, faktiškai užblokuodama krovinių iš šalies įforminimą.

2022 01 03 16:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt