trečiadienis, liepos 6 d.
Kinijoje – daugiausia naujų COVID-19 atvejų nuo pirmosios pandemijos bangos
BNS
BNS Foto
Kaukių dėvėjimo instrukcija

Sekmadienį Kinijoje užfiksuota 13 tūkst. naujų COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo pirmosios pandemijos bangos piko prieš daugiau nei dvejus metus, o Šanchajus tapo didžiausio šalyje protrūkio epicentru.

Itin užkrečiama omikron atmaina jau išplito daugiau nei dešimtyje provincijų ir gerokai sujaukė Kinijos vadinamąją „nulinio Covid“ strategiją, pagal kurią kasdienį susirgimų skaičių iki kovo mėnesio buvo pavykę sumažinti iki dviženklio ar triženklio skaičiaus.

Tačiau dabartinis protrūkis taip pat išbando kinų kantrybę griežtų apribojimų atžvilgiu, Pekinui įvedant tikslinius karantinus, vykdant masinį testavimą ir ribojant keliavimą tuo metu, kai daugelis pasaulio šalių vėl atveria duris.

Per pastarąjį mėnesį dešimtys milijonų Kinijos gyventojų vėl patyrė vienos ar kitokios formos karantiną, dėl kurio sutriko darbas ir nukentėjo ekonomika.

Sekmadienį šalyje užregistruoti 13 146 susirgimo atvejai, sakoma Nacionalinės sveikatos komisijos pranešime, tačiau apie „naujus mirties atvejus“ nepranešta. Tai yra didžiausias užsikrėtusiųjų paros skaičius Kinijoje nuo 2020 metų vasario vidurio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 03 21:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt