antradienis, birželio 2 d.
Kinijoje dėl didelės viruso plitimo rizikos iš dalies uždarytas Dzilino miestas
BNS

Kinijos šiaurės rytuose esantis Dzilino miestas iš dalies uždarė savo teritoriją ir sustabdė transportą užfiksavęs vietinę užsikrėtimo koronavirusu atvejų grupę, kuri pakurstė nuogąstavimus dėl antros COVID-19 bangos Kinijoje.

Dzilinas, kuriame gyvena daugiau kaip 4 mln. žmonių, trečiadienį sustabdė susisiekimą autobusais ir paskelbė, kad gyventojams iš miesto leis išvykti tik tais atvejais, kai per ankstesnes 48 valandas testais bus patvirtinta, jog jie nėra užsikrėtę, ir jei žmonės bus užbaigę tam tikrą „griežtos saviizoliacijos“ periodą.

Visi kino teatrai, sporto salės, interneto kavinės ir kitos pramogų vietos uždarose patalpose nedelsiant uždaromos, o vaistinės privalės pranešti apie priešvirusinių vaistų ir vaistų nuo karščiavimo pardavimą, sakoma miesto valdžios pareiškime.

Dzilino provincijoje esančio miesto Šulano priemiestyje savaitgalį buvo užfiksuota užsikrėtimo atvejų grupė. Miesto vicemeras trečiadienį perspėjo, kad situacija „itin sunki ir komplikuota, yra didelė tolesnio plitimo rizika“.

Trečiadienį Dzilino miestas pranešė apie šešis naujus užsikrėtimo atvejus, kurie visi susiję su Šulano grupe. Bendras užsikrėtimo atvejų, siejamų su vienu vietos skalbyklos darbuotoju, skaičius dabar yra 21.

Sekmadienį Šulane sustabdytas visuomeninis transportas, be to, uždrausta iš miesto išvažiuoti traukiniams.

Dzilino miestas, kuris yra antras pagal dydį Dzilino provincijoje, trečiadienį taip pat sustabdė traukinių eismą iš pagrindinės geležinkelio stoties, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Kinija iš esmės suvaldė virusą, bet nerimauja dėl galimos antros užsikrėtimų bangos, savo teritorijoje atšaukusi karantino priemones ir ribojimus.

Po kelių savaičių ramybės užfiksavus kelis naujus COVID-19 atvejus Uhano mieste, kuriame pandemija praėjusių metų pabaigoje prasidėjo, buvo pradėta visų 11 mln. šio miesto gyventojų testavimo kampanija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 13 11:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt