antradienis, rugpjūčio 9 d.
Kinijoje dėl naujų COVID-19 protrūkių milijonams gyventojų skelbiamas karantinas
BNS
Scanpix
Kinija

Dėl naujų COVID-19 protrūkių Kinijoje dešimtims milijonų žmonių trečiadienį taikomas karantinas, svarbiame turistiniame mieste uždarytos pramogų vietos.

Sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė apie daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų šalies šiaurėje esančiame istoriniame Siano mieste, kur yra garsioji terakotinė armija, ir didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje.

Protrūkiai ir atsakomosios priemonės sudaužė viltis, kad Kinija atsisakys griežtų kovos su virusu priemonių, taikytų anksčiau šiais metais, kai dešimtys milijonų gyventojų ištisas savaites negalėjo išeiti iš savo namų.

Šanchajuje kai kurie žmonės per socialinę žiniasklaidą pranešė gavę maisto davinius. Tai priminė mėnesius trukusią karantininę pavasario situaciją.

Daugiau kaip pusėje miesto rajonų pareigūnai pradėjo naują masinį testavimą. Be to, trečiadienį buvo uždaryti visus karaokės barai, nes su šešiais iš jų buvo susieti kai kurie užsikrėtimo atvejai.

13 mln. gyventojų turinčiame Siane, kuris praėjusių metų pabaigoje griežto karantino sąlygomis gyveno mėnesį, nuo šeštadienio išaiškinus 29 užsikrėtimo atvejus įvestos „laikinos kontrolės priemonės“.

Nuo vidurnakčio mieste užsidarys visos pramogų vietos, įskaitant barus, interneto kavines ir karaokės barus, pranešė miesto valdžia.

Pareigūnai dėl naujų protrūkių kaltina labiau užkrečiamą koronaviruso omikron varianto potipį BA.5.2.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 07 06 13:20
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt