trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Kinijoje koronaviruso protrūkio aukų skaičius peržengė 1100
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Kinijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų trečiadienį padaugėjo iki 1113, per parą mirus dar 97 pacientams, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Antradienį buvo paskelbta apie 108 naujas aukas, tad trečiadienio statistika žymi tik antrąjį kartą per šį protrūkį, kai kitos dienos mirusiųjų skaičius buvo mažesnis negu ankstesnės.

Visoje Kinijoje žmonių, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija, padaugėjo iki 44 600. Trečiadienį naujai patvirtintų užsikrėtimo atvejų buvo apie 2000, iš jų 1638 – smarkiausiai nukentėjusioje Hubėjaus provincijoje, kur ši liga pirmiausia pasirodė pernai gruodį.

Manoma, kad žmonės pirmąkart šiuo virusu užsikrėtė praėjusiais metais viename Hubėjaus sostinės Uhano turguje, kuriame prekiaujama laukiniais gyvūnais.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), sušaukusi konferenciją dėl šios ligos, suteikė virusui oficialų pavadinimą COVID-19.

Organizacijos vadovas sakė, kad šalys turi galimybę sustabdyti koronaviruso plitimą visame pasaulyje.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrajesusas) antradienį sakė, kad nors 99 proc. užsikrėtimo atvejų yra užfiksuoti Kinijoje, kur šis protrūkis išlieka „ekstremali padėtis“, ligos plitimas taip pat „kelia labai grėsmingą pavojų likusiam pasauliui“.

Jis ragino šalis dalytis duomenimis, kad būtų galima rasti priemonių kovai su naująja liga.

2020 02 12 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt