antradienis, rugsėjo 27 d.
Kinijos leidyklos darbuotojai buvo atleisti už „bjaurius vaikus“ mokykliniuose vadovėliuose
Alfa.lt
Twitter
„Bjaurūs vaikai“ vadovėliuose

27 valstybinės leidyklos darbuotojai sulaukė papeikimo arba buvo atleisti iš darbo dėl „bjaurių“ iliustracijų mokykliniuose vadovėliuose, pranešė „Bloomberg“.

Kinijos švietimo ministerija pranešė, kad iliustracijos „neatitinka elementarių dorinio ugdymo reikalavimų“.

„Bendras iliustracijų stilius neatitinka publikos estetinio skonio. Kai kurie iliustruoti personažai yra negražūs, rodo blogą dvasią ir stilių, neatspindi teigiamo mūsų šalies vaikų įvaizdžio“, – teigė ministerija.

Pranešama, kad gegužę „People's Education Press“ pradinių klasių mokinių knygos sukėlė triukšmą Kinijos socialinėje žiniasklaidoje dėl vadinamųjų rasistinių piešinių, kuriuose vaizduojami mokiniai mažomis akimis. Be to, atvirai buvo vaizduojami vyrų lytiniai organai ant berniukų kelnių ir vaikai, dėvintys žvaigždes ir juosteles, o tai buvo laikoma JAV propaganda.

Gegužės mėnesį didžiausia šalies vadovėlių leidykla savo oficialioje „WeChat“ paskyroje viešai atsiprašė, kai jai buvo įsakyta pertvarkyti medžiagą, skirtą rugsėjį prasidėsiantiems mokslo metams.

Švietimo ministerija pranešė, kad leidykla nesupranta vadovėlių paskirties, tad pažadėjo sustiprinti Komunistų partijos vadovavimą mokomajai medžiagai, kad jie „visada laikytųsi teisingos politinės krypties ir vertybinės orientacijos“.

Anksčiau Kinijos valdžia uždraudė vietiniams televizijos kanalams rodyti moteriškos išvaizdos vyrus.

2022 08 23 14:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt