šeštadienis, liepos 4 d.
Kinijos žiniasklaida naudojasi rasine įtampa, kad sukritikuotų JAV dėl Honkongo
Alfa.lt

Kinijos valstybinė žiniasklaida savaitgalį pažėrė kritikos Jungtinių Valstijų vyriausybei, kuri šiuo metu yra susidūrusi su daugelį Amerikos miestų apėmusiais protestais ir susirėmimais, ir palygino šiuos neramumus su judėjimu už demokratiją Honkonge.

Pekiną siutino Vakarų šalių sostinių, ypač Vašingtono, kritika dėl to, kaip jis praėjusiais metais tvarkėsi su demonstracijomis dėl didesnės demokratijos Honkonge.

Jungtinėse Valstijose kilus rasinei įtampai ir visuomenės pasipiktinimui dėl policijos brutalumo, kuomet arešto metu mirė neginkluotas juodaodis vyras, Kinijos vyriausybės atstovai ir oficialioji žiniasklaida užsipuolė Amerikos valdžią.

„JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi smurtingus protestus Honkonge kartą pavadino „gražiu vaizdu stebėti“... JAV politikai dabar gali mėgautis šiuo vaizdu per savo pačių langus“, – šeštadienį parašė nacionalistinio bulvarinio laikraščio „The Global Times“ vyriausiasis redaktorius Hu Xijinas.

Atrodo, jog „radikalūs riaušininkai iš Honkongo kažkokiu būdu prasmuko į Jungtines Valstijas ir sukėlė tą betvarkę, kokią jie sukėlė pernai“, pridūrė jis.

Kinija visuomet teigė, jog dėl neramumų Honkonge yra kaltos „užsienio jėgos“. Nuo praėjusių metų birželio daugybė didesnės demokratijos reikalaujančių protestuotojų, kuriuos Pekinas vadina riaušininkais, dalyvavo demonstracijose ir dažnai susiremdavo su policija.

Anksčiau šį mėnesį Pekinas sukėlė pasipiktinimą ir nerimą savo planu Honkonge įvesti įstatymą, kuris, jo teigimu, užtikrins nacionalinį saugumą ir pažabos „terorizmą“. Tačiau už demokratiją kovojantys aktyvistai ir Vakarų šalys netruko pasmerkti tokius Pekino planus, kaip dar vieną mėginimą apriboti unikalias laisves šiame mieste.

Po Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pareiškimo apie planus atimti iš Honkongo jo specialias privilegijas, Kinijos komunistų partijos ruporu laikomame dienraštyje „The China Daily“ pasirodė komentaras, kuriame rašoma, kad JAV politika svajoja Kiniją „paversti auka“.

„Geriau atsisakykite šios svajonės ir grįžkite į realybę, – rašoma straipsnyje. – Jungtinėse Valstijose plinta smurtas... JAV politikai turėtų geriau dirbti ir padėti spręsti problemas Jungtinėje Valstijose, o ne mėginti sukurti naujų problemų ir sunkumų kitose šalyse.“

Honkongo klausimas dar labiau didina įtampą tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų, kuri jau ir taip yra didelė dėl daugybės klausimų, įskaitant prekybą ir koronaviruso pandemiją. Dėl pastarosios D. Trumpas yra apkaltinęs Pekiną dėl skaidrumo stokos.

JAV savaitgalį tęsiantis neramumams, Vašingtoną sukritikavo ir Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

„Negaliu kvėpuoti“, – tviteryje parašė ji ir pasidalino ekrano nuotrauka, kurioje užfiksuota JAV valstybės departamento atstovės Morgan Ortagus tviterio žinutė, kurioje ji kritikuoja Kinijos vyriausybę dėl jos politikos Honkongo atžvilgiu.

2020 05 31 18:59
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt