penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Kipro galvos skausmas – rusai
tiesa.com

Kipras gelbėjasi ne tik nuo bankroto, bet ir suka galvas, kaip galėtų išvengti turgų pasaulio žmonių rūstybės. Ypač rusų, kurių didelė dalis savo santaupas laikė šios Viduržemio jūros salos bankuose ir per krizę prarado daugybę pinigų. Be to jų indėliai, kelioms savaitėms įšaldžius lėšas neveikusiuose bankuose, dar buvo papildomai apmokestinti.

Dabar gi Kipro prezidentas Nikos Anastasiadesas, kaip pranešė žiniasklaida, siūlo atsilyginti ir tiems, kurie dėl Europos Sąjungos (ES) paramos sąlygų prarado daugiau nei 3 mln. eurų, kaip kompensaciją siūlo pilietybę. Nors galbūt daugeliui ES piliečių tai neatrodo labai ypatinga dovana, rusams ES narės pilietybė būtų puiki priemonė be didesnių apribojimų ir vizų keliauti po pasaulį.

Šiuo metu Kipras stengiasi sugalvoti ir daugiau įvairių mechanizmų, kaip galėtų sumažinti rusų verslo bendruomenei padarytą žalą. Prezidentas apie savo pastangas pasakoja ir viešuose susitikimuose su Rusijos verslo pasaulio atstovais.

Skaičiuojama, kad rusai Kipro bankuose laiko iš viso 31 mlrd. eurų. Taip pat jau patvirtinta, kad visi žmonės, kurių sąskaitose piniginės lėšos višija 100 tūkst. eurų, praras iki 60 proc. sumos.

Toks sprendimas buvo priimtas. Taip buvo nuspręsta gelbstint Kiprą nuo bankroto. Euro zonos valstybės ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) kovo pabaigoje pažadėjo šaliai 10 mlrd. eurų paskolą.

2013 04 15 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt