ketvirtadienis, spalio 29 d.
Kirgizijoje per protestus po ginčijamų rinkimų sužeista mažiausiai 16 žmonių
Alfa.lt

Kirgizijos sostinės centre opoziciją remiantiems protestuotojams pirmadienį vakare susirėmus su teisėsauga buvo sužeisti mažiausiai 16 žmonių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Iki 22 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku gauta informacijos apie 16 sužeistųjų, pristatytų į įvairias Biškeko ligonines“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ministerijos atstovė.

Pasak jos, informacija apie patirtų traumų pobūdį ir nukentėjusiųjų būklę tikslinama.

„Kol kas sunku pasakyti, kiek tarp nukentėjusiųjų esama jėgos struktūrų atstovų ir kiek demonstrantų“, – pažymėjo atstovė.

Demonstracijas organizuoja Kirgizijos opozicijos partijos, atmetančios praeitą savaitgalį įvykusių parlamento rinkimų preliminarius rezultatus.

Vienas „Interfax“ korespondentas sakė, kad į Biškeko centrinę aikštę vyksta papildomos milicijos pajėgos ir technika, įskaitant šarvuotus automobilius.

Organizatoriai sakė, kad į mitingą susirinko apie 15 tūkst. žmonių, bet Vidaus reikalų ministerija teigė, kad į gatves išėjo apie 7000 protestuotojų.

Milicija anksčiau patvirtino, kad vaikant demonstrantus buvo panaudotos specialiosios priemonės, įskaitant kurtinamąsias granatas ir vandens patrankas“.

Ankstesniuose pranešimuose nurodoma, kad per susirėmimus sužeistas parlamento deputatas Žanaras Akajevas, taip pat esama nukentėjusiųjų tarp teisėsaugos darbuotojų.

Pasak organizatorių, protesto akcijoje dalyvauja 11 iš 16 rinkimuose dalyvavusių partijų šalininkai. Šių partijų atstovai pasirašė rezoliuciją, kuria reikalaujama atšaukti sekmadienį įvykusio balsavimo rezultatus.

Negalutiniai rezultatai rodo, kad daugiausia balsų rinkimuose surinko prorusiškam šalies prezidentui Sooronbajui Žejenbekovui artimos partijos, bet daugybė pranešimų apie toms partijoms palankius masinius rinkimų pažeidimus gali sukelti neramumų šioje buvusioje sovietinėje respublikoje.

Partijos „Birimdik“ („Vienybė“) ir „Mekenim Kyrgyzstan“ („Mano tėvynė Kirgizija“), pasisakančios už glaudesnę šalies integraciją į Maskvos Eurazijos ekonominę sąjungą, surinko maždaug po ketvirtadalį visų rinkėjų balsų.

Beveik neabejotina, kad prie jų prisijungs prezidentą palaikanti partija „Kirgistan“, gavusi beveik 9 proc. balsų.

Paskelbus preliminarius rinkimų rezultatus kelios partijos paskelbė jų nepripažįstančios dėl daugybės balsavimo tvarkos pažeidimų ir klastojimų..

Opozicijos partijų atstovai išėjo į gatves protestuoti, reikalaudami panaikinti balsavimo rezultatus ir paskelbti pakartotinius rinkimus.

2020 10 05 21:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt