penktadienis, birželio 5 d.
Kitąmet pirmalaikiai rinkimai Airijoje
tiesa.com

Airijos premjeras Brian‘as Cowen‘as šią savaitę pareiškė, kad kitais metais skelbs pirmalaikius šalies parlamento rinkimus, poraneša BBC News.

Dėl Europos Sąjungos Airijai siūlomų didžiulių ekonomikos gelbėjimo paskolų tarp šalies politikų kilo nemenkas ažiotažas. B.Cowen‘as atmetė opozicijos raginimą pirmalaikius rinkimus surengti jau dabar, argumentuodamas, kad pirmiausia turi būti patvirtintas valstybės biudžetas.

Valdančiojoje koalicijoje esantys Žalieji išreiškė mintį, kad rinkimai Airijoje turėtų vykti antroje sausio pusėje.

Dabartinė Airijos vyriausybė nusprendė priimti 90 mlrd. eurų vertės paskolų iš Europos Sąjungos. Mainais už tai, Airijos valdžia turi parengti ketverių metų taupymo ir ekonomikos pertvarkymo planą. Kitų metų Airijos valstybės biudžetas privalo būti pristatytas gruodžio 7 dieną.

„Manau, kad parlamento žemųjų rūmų pareiga - užtikrinti, kad būtinosios priemonės būtų priimtos ir įgyvendintos ramiai ir sklandžiai. Politiniam ir finansiniam šalies stabilumui būtina ne ką mažiau. Mano tikslas, priėmus reikiamus įstatymus, kitais metais paleisti parlamentą ir leisti Airijos žmonėms dar kartą nuspręsti, kam jie suteikia įgaliojimus stoti prie valdžios vairo šiuo sunkiu mums visiems metu“, – per neeilinį vyriausybės posėdį pirmadienio vakarą sakė B.Cowen‘as.

Premjeras taip pat paragino parlamentarus pritarti 4-ių metų ekonomikos gelbėjimo planui, kurio tikslas - stabilizuoti šalies ūkį. Ekspertai mano, kad premjeras B.Cowen‘as bus verčiamas palikti postą anksčiau nei šiuo metu planuojami pirmalaikiai rinkimai. Rinkimų tuoj pat reikalauja dvi pagrindinės Airijos opozicijos partijos – leiboristai ir partija „Fine Gael“.

2010 11 24 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt