pirmadienis, liepos 13 d.
Ko krizė išmokė ispanus?
tiesa.com

Ispanai pričiupti besipelnantys iš drabužių ir naminių rakandų, kurie turėtų būti skirti labdarai. Tūkstančiai nelegalių konterių suskaičiuoti Madride ir jo apylinkėse. Kaip pranešė portalas thelocal.es, į specialiai pažymėtus konteinerius žmonės raginami dėti nebereikalingus drabužius, avalynę, kurie vėliau, kaip buvo įprasta, atiduodami labdarai. Tačiau iš kai kurių konteinerių daiktai keliauja į dėvėtų drabužių parduotuves, o jų pelnas siekia milijonus.

Suskaičiuota, kad praėjusiais metais tokių nelegalių konteinerių iš Madrido gatvių buvo surinkta daugiau nei 1 300, o tai net 31 proc. daugiau nei 2011-aisiais. Iš tokio nelegalaus verslo gyvenantys žmonės konteinerius pažymėdavo specialiais “labdaros ženklais”. Negano to tokie konteineriai buvo statomi šalia stiklui ir popieriui skirtų rūšiavimo talpų, tad niekam ilgą laiką jie neužkliuvo.

Tokie verslininkai Ispanijoje jau vadinami piratais. Ir jie jau artimiausiu metu turės pranešti, kurį kelią ketina pasirinkti: išdalinti surinktus drabužius labdarai ar sumokėti mokesčius į valstybės biudžetą nuo gautų pajamų. Į kovą su piratais stojo ne tik mokesčių administratoriai, bet ir labdaros organizacijos, kurios eina į gatves ir renka nelegalius konteinerius. Tačiau ir piratai veikia labai greitai: jie budi prie savo talpų ir kai tik jos prisipildo, vietoje juos ištuština ir staigiai daiktus pristato ir padėvėtų drabužių parduotuves.

Štai balandį Madride policija sugavo vieną piratą, kuris tuštino 100 kilogramų konteinerį pripildytą rūbais ir batais. Policininkai komentuodami šį įvykį teigė, kad per krizę ispanai tapo labai sumanūs ir greiti, tad kovoti su nelegalia veikla darosi vis sunkiau.

2013 05 20 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt