penktadienis, sausio 15 d.
Ko Lietuva tikisi iš naujojo JAV prezidento?
BNS

JAV Kongresui ketvirtadienį po kilusių neramumų patvirtinus galutinius prezidento rinkimų rezultatus, Lietuva tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su išrinktojo JAV vadovo Joe Bideno administracija.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė sako, kad kadenciją baigiantis JAV vadovas Donaldas Trumpas rodė dėmesį Baltijos šalims, regionui.

„To paties tikimės ir iš išrinktojo prezidento J. Bideno (...) Tikimės labai konstruktyvaus bendradarbiavimo, ypač saugumo ir gynybos ekonomikos srityse“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė šalies vadovo atstovė.

„Mums svarbus mūsų santykis su JAV, o jis buvo labai glaudus ir prezidento D. Trumpo valdymo metais“, – teigė ji.

Patarėja priminė, kad dar po JAV prezidento rinkimų, kartu su sveikinimu juos laimėjus, G. Nausėda pakvietė išrinktąjį JAV vadovą J. Bideną atvykti į Lietuvą.

Anot A. Skaisgirytės, yra ženklų, kad naujo JAV vadovo administracija linkusi kalbėtis su ES dėl „tam tikrų susitarimų“.

„Manome, kad ir J. Bidenas skirs didelį dėmesį tarptautinėms organizacijoms, Europos Sąjungai. Jau yra tam tikrų ženklų, kad su ES norima kalbėtis, norima grįžti prie derybų dėl tam tikrų susitarimų, tai labai tikimės, kad tai bus geras, pozityvus puslapis mūsų bendradarbiavime su JAV“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Jos teigimu, Lietuvos diplomatai kartu su būsimais J. Bideno atstovais šiuo metu dirba ir Baltarusijos klausimu.

„Tikslas yra sugrąžinti JAV prie tų temų, kurios yra svarbios ir mums – Rytų partnerystė, Rytų Europa, tame tarpe ir Baltarusija“, – sakė prezidento patarėja.

„Labai tikimės, kad Amerika kaip ir Lietuva parems Baltarusijos demokratinę visuomenę, jos norą tapti laisvais žmonėmis, laisvąja visuomene, šita kryptimi jau dirbama kartu“, – pridūrė ji.

JAV Kongresas ketvirtadienį patvirtino J. Bideno pergalę pernai vykusiuose prezidento rinkimuose, tačiau vėliau nei buvo numatyta dėl į Kapitolijų įsiveržusių D. Trumpo gerbėjų.

Jų sukeltas chaosas ir smurtas sulaukė pasmerkimo visame pasaulyje, o Lietuvos prezidento nuomone, JAV šiąnakt laikė savo „teisės viršenybės egzaminą“.

Pasak G. Nausėdos, tokiose senose demokratijose kaip JAV valdžia turi būti perduodama taikiu keliu, be kraujo praliejimo.

J. Bideno inauguracija numatyta sausio 20 dieną. Rinkimų rezultatus ir savo pralaimėjimą neigęs D. Trumpas po Kapitolijaus šturmo sakė žadantis „tvarkingą valdžios perdavimą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 07 18:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt