pirmadienis, sausio 17 d.
Kodėl „žaliasis pasas“ buvo atmestas Ispanijoje, o ne kitose Europos šalyse?
Alfa.lt
Scanpix
„Žaliasis pasas“

Dvidešimt dvi Europos šalys reikalauja „žaliojo paso“ ar panašių sveikatos pasų, piliečiams ir turistams norint patekti į restoranus, barus, muziejus bei kitas viešąsias vietas. Taigi kodėl Ispanija yra išimtis?

Austrija, Danija, Prancūzija, Vokietija, Graikija ir Italija yra tarp Europos šalių, kurios yra įdiegusios Covid sveikatos leidimo schemas, skirtas kontroliuoti patekimą į svetingumo, sporto ir kultūros vietas. Tačiau Ispanijoje nepavyko įvesti skaitmeninio Covid sertifikato, skirto patikrinti, ar klientai ir lankytojai buvo paskiepyti, testuoti ar pasveikę nuo koronaviruso.

Keturiuose Ispanijos regionuose – Kanarų salose, Andalūzijoje, Kantabrijoje ir Galisijoje valdžia atmetė tokių priemonių įvedimą. Rugpjūčio 18 d. Ispanijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė nesinaudoti Ispanijos skaitmeninio Covid sertifikatu. 

Šis keturių Ispanijos regionų sprendimas atėmė galimybę iš likusių 13 Ispanijos regioninių vyriausybių savo teritorijose naudoti „žaliuosius pasus“. Tiek regionų, tiek nacionalinių teisėjų argumentai yra tokie, kad „žaliųjų pasų“ naudojimas pažeidžia žmogaus teisės.

Ispanijos kaimynės Prancūzijos Aukščiausias nacionalinis teismas patvirtino Covid sveikatos pasus. Vokietijoje ribojimai įvairiose valstijose skiriasi, tačiau visose yra priimta, kad  neigiamą koronaviruso tyrimo atsakymą ar skiepijimo įrodymus turintiems asmenims leidžiama patekti į sveikatos įstaigų vidų. Austrijoje ir Norvegijoje Covid sveikatos leidimai taip pat laikomi teisėtais ir nesulaukė didelio visuomenės pasipriešinimo.

Tiesa, daugelyje Europos šalių tūkstančiai žmonių eina į gatves protestuodami prieš šių QR kodo dokumentų įvedimą.

2021 08 22 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt