antradienis, balandžio 13 d.
Kol Europa vėl grįžta į griežtą karantiną, Izraelyje daugėja laisvių
Alfa.lt

Skirtingai nei Europoje, kur vėl pradėjo augti koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius ir šalys ginčijasi dėl vakcinų saugumo, Izraelyje COVID-19 mirčių ir susirgimų skaičius krenta ir žydų valstybė imasi vis naujų atlaisvinimų. Pasak Dailymail.co.uk, maždaug 60 proc. Izraelio suaugusių gyventojų gavo pirmą skiepą ir naujausi duomenys rodo, kad pandemija atsitraukia.

Izraelio sveikatos ministras Yuli Edelsteinas ketvirtadienį pranešė, kad nuo penktadienio imamasi naujų atlaisvinimų.

„Labai atsargiai, bet pradedu tikėti, kad mes nesugrįšime (į karantiną – red. past.). Anksčiau, norint gauti tokius duomenis, mums reikėjo griežto karantino, – kalbėjo jis. – Dabar viskas atidaryta ir visi indeksai krenta. Pradedu tikėti, kad sunkūs laikai jau praeityje.“

Tiesa, ketvirtadienį pranešta apie 1517 naujų atvejų ir 11 mirčių dėl COVID-19.

Vis dėlto, lyginant su pandemijos piku sausio viduryje, Izraelyje mirčių registruojama 91 proc. mažiau, 86 proc. mažiau susirgimų ir 73 proc. mažiau kritinių atvejų tarp asmenų, vyresnių nei 60 metų.

Išliekant tam tikroms sąlygoms nuo penktadienio uždarose patalpose galės vykti renginiai su iki 3 tūkst. dalyvių, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose galės dalyvauti iki 5 tūkst. žmonių.

Prieš dvi savaites jau buvo leista veikti barams, restoranams, viešbučiams, vykti sporto varžyboms. Taip pat vaikai sugrįžo į mokyklas.

Kiekvienas, kuris jau gavo du skiepus ar persirgo koronavirusine infekcija, turi teisę į „žaliąjį pasą“, kuris buvo pradėtas naudoti vasario pabaigoje. Šis dokumentas-mobili programėlė suteikia galimybę lankytis barų ir restoranų viduje, sporto klubuose, turistinėse vietose.

90 proc. Izraelio gyventojų, vyresnių nei 50 metų, jau yra vakcinuoti ar persirgo COVID-19. Bendrai šalis lieka lyderė pasaulinėse vakcinacijos lenktynėse. Premjeras Benjaminas Netanyahu pažadėjo, kad iki balandžio pabaigos bus paskiepyti visi gyventojai.

Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas ketvirtadienį informavo, kad Paryžiuje ir keliuose kituose šalies regionuose mėnesiui grąžinamos griežtesnės karantino priemonės, siekiant nuslopinti padidėjusį sergamumą koronavirusine infekcija. Paveiktuose regionuose įmonės ir įstaigos, kurių veikla nėra pati būtiniausia, turės užsidaryti, o žmonių judėjimas lauke bus ribojamas, bet mokyklos toliau veiks, taip pat bus leidžiama prasimankštinti lauke, nuo namų nutolstant ne daugiau kaip 10 km, sakė vyriausybės vadovas.

Bulgarija nuo ateinančio pirmadienio sugrąžins griežtesnes karantino priemones. Mokyklos, darželiai, restoranai, lošimo namai, prekybos centrai, sporto klubai, kino ir dramos teatrai, muziejai, koncertų salės ir baseinai nuo kovo 22-osios bus uždaryti mažiausiai 10 dienų.

Lenkija nuo šeštadienio trims savaitėms įsiveda griežtą karantiną: iki balandžio 9 d. bus uždaryti prekybos centrai, viešbučiai, plaukimo baseinai, sporto klubai ir mokyklos.

2021 03 19 13:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt