penktadienis, balandžio 16 d.
Kol Lietuvoje M.A.M.A. apdovanojimai smerkiami, Europoje eksperimentuojama su koncertais
Alfa.lt

Šeštadienį ne tik Lietuvoje įvyko prieštaringų vertinimų susilaukęs M.A.M.A. renginys. Ispanijoje buvo surengtas vienas didžiausių per pandemiją Europoje koncertų. Tiesa, jo organizatoriai nebandė renginio vaizduoti, kaip televizijos laidos filmavimo. Tai buvo eksperimentas, ieškant būdų išgelbėti šalies muzikos industriją.

Maždaug 5 tūkst. žmonių šeštadienio naktį susirinko į koncertą Barselonoje, prieš tai jie turėjo parodyti neigiamą COVID testo rezultatą, rašo BBC. Renginio žiūrovai neturėjo laikytis saugaus atstumo, bet dėvėjo kaukes. Taip pat prie įėjimo jiems buvo tikrinama temperatūra. Be to, medikai atliko greituosius testus čia pat, prie renginio vietos.

Ispanijos valdžia leido surengti koncertą, kaip eksperimentą.

„Tai tik viena naktis, tad mėgaukitės“, – pareiškė vienas iš renginio vedėjų.

Koncertas buvo dalis eksperimento, kuriuo bandoma ieškoti būdų rengti masinius renginius, kai jo dalyviai turi neigiamus greituosius testus.

„Mes tikimės, kad tai buvo visiškai saugu. Per ateinančias 14 dienų stebėsime, kiek dalyvių gaus teigiamus COVID testo rezultatus ir apie tai pranešime“, – teigė gydytojas Josepas Maria Llibre.

„Aš labai, labai laimingas. Praėjo 18 mėnesių nuo to laiko, kai mes paskutinį kartą lipome ant scenos, ir mūsų akyse – ašaros“, – pareiškė dainininkas Santi Balmesas.

Panašus eksperimentas neseniai surengtas ir Nyderlanduose. Ten įvyko dviejų dienų elektroninės muzikos festivalis, į kurį patekti norintys irgi turėjo pateikti neigiamą COVID testą. Renginio metu daugelis net nedėvėjo kaukių. Festivalyje dalyvavo 1,5 tūkst. žmonių.

„Jei gerai suplanuoji, gali surengti saugius renginius. Tai nėra nesaugus renginys“, – teigė infekcinių ligų kontrolės profesorius Andreasas Vossas.

Pandemija ypač stipriai atsiliepė muzikos industrijai. Skaičiuojama, kad 2020 m. Europos muzikos verslas neteko 76 proc. pajamų.

2021 03 29 13:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt