penktadienis, balandžio 16 d.
Kolorade per šaudymą parduotuvėje žuvo mažiausiai 10 žmonių
BNS

Kolorade ginkluotas asmuo pirmadienį nušovė mažiausiai 10 žmonių, įskaitant policijos pareigūną, per šaudynes vienoje maisto parduotuvėje, pranešė policija.

Per incidentą, įvykusį u- 50 km į šiaurės vakarus nuo valstijos sostinės Denverio, šaulys buvo sužeistas ir sulaikytas, sakė Boulderio apygardos prokuroras Michaelas Dougherty.

Tarp aukų yra „didvyriškas“ 51-erių policijos pareigūnas Ericas Talley, pirmasis atvykęs į šaudynių vietą prekybos centre „King Soopers“, nurodė policijos viršininkas Marisas Heroldas.

„Mums žinoma apie 10 aukų įvykio vietoje, įskaitant vieną iš mūsų Boulderio PD [policijos departamento] pareigūnų... Pareigūnas Tally atvyko į įvykio vietą – jis buvo pirmasis įvykio vietoje – ir buvo mirtinai pašautas“, – aiškino M. Heroldas.

Anksčiau per tiesioginę vaizdo transliaciją buvo matyti vidutinio amžiaus baltasis – be marškinių ir, iš pažiūros, kruvinas – sulaikytas policijos ir išvedamas iš parduotuvės.

Įtariamasis šiuo metu yra vienintelis vienintelis „sunkių sužeidimų patyręs“ asmuo, sakė policijos vadovas Kerry Yamaguchi, bet nepatvirtino, ar vaizdo transliacijoje matomas vyras yra įtariamasis, taip pat koks buvo užpuoliko atakos motyvas.

JAV prezidentas Joe Bidenas, praeitą mėnesį paraginęs Kongresą vadovautis „sveiku protu“ planuojant šaunamųjų ginklų laikymo tvarkos reformas, buvo informuotas apie šias šaudynes, per „Twitter“ nurodė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki.

Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeras sakė, kad Kongreso aukštieji rūmai „privalo pateikti ir pateiks teisės aktą, turintį padėti ginkluoto smurto epidemiją“.

„Mano širdis dūžta, mums stebint šį ne, mums stebint, kaip mūsų Boulderio bendruomenėje klostosi šis neapsakomai baisus įvykis“, – pareiškė Kolorado gubernatorius Jaredas Polisas ir pridūrė, kad šis incidentas yra „beprasmiška tragedija“.

Policija į iškvietimą apie šaudymą ir galimai šautuvu ginkluotą asmenį gavo apie 14 val. 30 vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku, sakė M. Heroldas.

Parduotuvėje buvę įvykio liudininkai pasakojo prieš išbėgdami per galinį įėjimą girdėję daug šūvių.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta dešimtys šarvuotų policijos, taip pat greitosios pagalbos automobilių bei ginkluotų pareigūnų, įskaitant Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentus ir policijos skubaus reagavimo pajėgų SWAT komandas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 23 10:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt