penktadienis, rugpjūčio 6 d.
Kolumbijos prezidentą skraidinęs sraigtasparnis netoli sienos su Venesuela buvo apšaudytas
BNS
Scanpix
Ivanas Duque

Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque pranešė, kad penktadienį jį skraidinęs sraigtasparnis buvo apšaudytas regione netoli sienos su Venesuela.

Šis incidentas žymi pirmąjį per beveik 20 metų išpuolį prieš Kolumbijos valstybės vadovą.

Per apšaudymą niekas nebuvo sužeistas, o tarnybos nenurodė, iš kurios sienos pusės galėjo būti šaudoma. Kolumbija dažnai kaltina Venesuelą, kad ši savo teritorijoje leidžia netrikdomai veikti kolumbiečiams sukilėliams.

„Tai baili ataka – prezidentiniame orlaivyje matyti kulkų paliktos skylės“, – sakoma I. Duque pranešime.

I. Duque sakė, kad tuo metu sraigtasparnyje taip pat buvo gynybos ir vidaus reikalų ministrai bei Šiaurės Santandero provincijos, besiribojančios su Venesuela, gubernatorius.

Prezidentūros paskelbtose nuotraukose matyti, kad kulkos suvarpė sraigtasparnio uodegą ir pagrindinį sraigtą.

I. Duque pareiškė, kad orlaivio „apsaugos ypatumai“ užtikrino, jog ši ataka netapo „mirtina“.

„Daviau labai aiškius nurodymus visai saugumo komandai persekioti šaudžiusius į orlaivį“, – kalbėjo jis.

Ataką pasmerkė JAV, Europos Sąjunga ir Jungtinių Tautų atstovybė Kolumbijoje.

Incidentas įvyko prezidento vadovaujamai delegacijai išskridus iš Sardinatos miesto ir artėjant prie pasienio miesto Kukutos.

I. Duque anksčiau sudalyvavo viename renginyje Katatumbo regione – vienoje pagrindinių kokamedžių auginimo sričių Kolumbijoje. Ši šalis pagal kokaino gamybos apimtis pirmauja pasaulyje.

Palei ilgą ir menkai kontroliuojamą sieną su Venesuela veikia šiuo metu jau išformuotos sukilėlių grupuotės FARC elementai, nenorintys sudėti ginklų, taip pat tebeveikiančios partizanų grupės, pasivadinusios Nacionaline išvadavimo armija (ELN) būriai bei kitos ginkluotos gaujos, besivaržančios dėl įtakos ir narkotikų kontrabandos maršrutų.

Venesuela ir Kolumbija nutraukė ryšius, kai 2018 metais į valdžią atėjo konservatyvių pažiūrų I. Duque. Venesuelai šiuo metu vadovauja prezidentas socialistas Nicolas Maduro.

I. Duque vyriausybė ne kartą kaltino Venesuelą suteikiant prieglobstį ELN kovotojams.

„Mūsų neįbaugina smurtas ar terorizmo aktai. Mūsų valstybė yra stipri, ir Kolumbija yra [pakankamai] stipri, kad duotų atkirtį tokio pobūdžio grėsmei“, – po išpuolį prieš jo sraigtasparnį kalbėjo I. Duque.

2021 06 26 14:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt