pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Kopenhagoje – būstų kainų šuolis
tiesa.com

Nekilnojamo turto (NT) kainos Kopenhagoje pasiekė naujas aukštumas – apie tokius pokyčius rinkoje trimituoja Danijos žiniasklaida. Tuo jau praktiškai įsitikino ir NT pardavėjai bei pirkėjai, pranešė portalas thelocal.dk.

Teigiama, kad šiuo metu Danijos sostinėje kainos pasiekė prieš krizinį kainų piko lygį ir netgi jį peršoko. Remiantis pateiktais duomenimis, balandį vidutiniškai būstų kainos pakilo 5,7 procentais ir sumušė visų laikų rekordus. Nagrinėjant atskirus sektorius, aiškiai matyti, kad labiausiai brango patys naujausi, vos statyti baigti, būstai – jų kainos pakilo net 20 proc.

Sparčiausiai kainos augo per pastarąjį pusmetį. Taip kainos auga tik sostinėje Kopenhagoje, kitur padėtis NT rinkoje kur palankėsnė pirkėjams. NT vystytojai pripažino, kad labiausiai rinką svarbiausiame šalies mieste išjudino keli nauji ir patrauklūs pirkėjams projektai.

Vidutinį 85 kv. metrų būstą Kopenhagoje šiuo metu galima nusipirkti už maždaug 270 tūkst. svarų sterlingų.

[195]

NT vystytojų teigimu, toks pakilimas bus jaučiamas dar kurį laiką, tačiau vargu, ar tokios aukštos kainos išsilaikys ilgai. Visoje šalyje būstų kainos dar daugiau nei 10 proc. mažesnės, nei buvo prieš ekonominę krizę, 2007-asiais sausį.

2015 05 14 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt