ketvirtadienis, liepos 9 d.
Kopenhagoje – mirtinos teroristų atakos
tiesa.com

Kopenhagoje vykusiame susirinkime už žodžio laisvę, nušautas vienas žmogus ir sužeisti trys policininkai. Kavinėje, kurioje vyko susirinkimas, buvo ir turėjo kalbėti švedų karikatūristas Larsas Vilksas, į kurį, manoma ir buvo taikytąsi. Po kelių valandų įvykdytas dar vienas išuolis sinagogoje, kurioje nušautas žydas ir sužeisti dar du pareigūnai.

Kaip rašoma portale standard.co.uk, šeštadienio popietę į susirinkusiuosius paleista apie 40 šūvių. Pranašo Mahomedo karikatūras piešęs L. Vilksas susišaudymo metu buvo įvykio vietoje, tačiau, kaip teigiama, nenukentėjo. Įvykio liudininkai tvirtina, kad mažiausiai du asmenys sužeisti sunkiai.

Konferencijos dalyviai buvo šokiruoti ir išsigandę. „Girdėjau kaip kažkas šaudė iš automatinių ginklų, kažkas šaukė. Policininkai pradėjo šaudyti į juos, o aš pasislėpiau. Jaučiausi lyg siurrealistiniame filme“, - įspūdžius pasakojo renginyje kalbėjęs Nielsas Ivaras Larsenas.

Po keleto valandų, kaip manoma, teroristai apšaudė žydų sinagogą. Pareigūnai tvirtino, kad išpuoliai primena Prancūzijos įvykius. Ten iš pradžių apšaudyta karikatūrų laikraščio redakcija, o vėliau – žydų prekybos centras. Abiem atvejais užpuolikai buvo kaukėti ir naudojosi automatiniais ginklais bei spruko iš įvykio vietų.

Liudininkų teigimu, apšaudymą Kopenhagos kavinėje įvykdė du kaukėti vyrai. Švedų karikatūristui po šio įvykio paskirta pareigūnų apsauga, kol jis viešės Danijoje. 68-erių L. Vilksas jau patyrė keletą prieš jį nukreiptų išpuolių po to, kai 2007-aisiais pranašą Mohamedą pavaizdavo kaip šunį. Už pasikėsinimą nužudytį karikatūristą Pensilvanijoje dešimčiai metų už grotų pasiųsta moteris. Švedijoje du broliai kėsinosi sudeginti L. Vilkso namą.

Vieną iš įtariamųjų pareigūnai sučiupo ir susišaudymo metu nukovė. Kitas vyras vis dar laisvėje. Jis apibūdinamas kaip 25-30-ies metų, atletiško sudėjimo, vilkintis tamsius drabužius, o veidą pridengęs islamiška skara.

Tiesa primena, kad praėjusį mėnesį islamo kovotojams užpuolus karikatūrų laikraščio „Charlie Hebdo“ redakciją, nužudyta 12 žmonių. Susirinkime už kalbos laisvę turėjęs kalbėti L. Vilksas buvo paruošęs pranešimą apie didėjantį pavojų autoriams

2015 02 15 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt