penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Koronavirusas: Berlyno viešojo transporto kompanija ragina „nenaudoti dezodorantų“
Alfa.lt

Vokietijoje kaukės viešajame transporte yra privalomos, tačiau ne visi, panašu, supranta, kaip jas reikia teisingai dėvėti. Todėl Berlyno viešojo transporto operatorius BVG sugalvojo, kaip priversti visus užsikimšti nosis. Kaip? Kūno kvapu.

Portalas DW pranešė, kad BVG ragina besinaudojančius viešuoju transportu nebenaudoti dezodorantų, kad paskatintų žmones tinkamai dėvėti kaukes.

„Žinant, kad tiek daug žmonių galvoja, kad jie gali dėvėti kaukes žemiau nosies, mes sugalvojome imtis priemonių“, – skelbiama kompanijos reklamoje socialiniuose tinkluose.

Burnos ir nosies uždengimas yra privalomas viešajame transporte bei parduotuvėse visoje Vokietijoje, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą. Žmonės, kurie pažeidžia šias taisykles, rizikuoja gauti gan didelę baudą. Tačiau vis tiek yra gan įprasta matyti žmones, kurie dėvi kaukes neteisingai – dažniausiai uždengia tik burną ir palieka nosį atidengtą.

BVG teigė, kad jie tikisi išnaudoti žmogaus kvapų galią, kuri gali būti ypač stipri pilname požeminiame traukinyje vidury vasaros – tai galbūt padėtų nenorinčius normaliai dėvėti kaukių apsigalvoti. Todėl kompanija pasiūlė nebenaudoti dezodoranto, šmaikščiai klausdami: „Taigi, ar dabar norite iškišti savo nosį?“

Tai yra ne pirmas kartas, kai ši kompanija dėl savo reklamų pasižymėjo visuomenėje. Praėjusiais metais jie pakliuvo į žiniasklaidos dėmesį, kai parašė UNESCO, kad Vokietijos sostinės viešojo transporto sistema būtų įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą.

Kiti žymesni BVG šūkiai buvo: „Vėl mados savaitė. Mes džiaugiamės, kad mūsų keliai išvis dėvi drabužius“ arba „Net tavo mamytė nepaimtų tavęs 04:30 ryte“.

Vienas kompanijos darbo skelbimas sugebėjo pašiepti net JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

„Nagi, Donaldai, ar nenorėtum geriau tapti autobuso vairuotoju? Pamąstyk! Tu galėtum nurodyti kryptį, tu visada turėtum priežastį keiktis, tu galėtum apgaudinėti žmones, tau darbas naktimis nekelia problemų, kaip ir mažos plaštakos, ir niekas net nesitikės, kad tu būsi taktiškas“, – rašoma skelbime. 

2020 07 13 09:27
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt