šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Koronavirusas sužlugdė daugiau kaip dešimtadalį Ispanijos barų, viešbučių ir restoranų
Alfa.lt

Savo veiklą dėl koronaviruso krizės ir jos padarinių visam laikui nutraukė apie 40 tūkst. Ispanijos barų, viešbučių ir restoranų, o tai sudaro 13 proc. viso šių įstaigų Ispanijoje skaičiaus, pareiškė Ispanijos viešbučių federacija.

Iki metų pabaigos šis skaičius turėtų padidėti iki 65 tūkst., arba 20 proc. viso barų, viešbučių ir restoranų skaičiaus.

„Šie rodikliai patvirtina mūsų nepalankiausią scenarijų“, – per spaudos konferenciją pareiškė „Hosteleria de Espana“ vadovas José Luisas Izuelis (Chosė Luisas Izuelis).

Įpusėjus vasarai ir praėjus mėnesiui po Europos sienų atvėrimo, „populiariose turizmo vietovėse turistų nėra, tokia yra niūri tiesa“, pažymėjo jis.

Pavyzdžiui, Balearų salose buvo atidaryta mažiau nei pusė barų ir restoranų, pareiškė federacijos vadovas.

Daug klientų neteko ir restoranai Ispanijos didmiesčių verslo rajonuose, kurie daugiausia tebėra ištuštėję, nes žmonės dirba iš namų.

Federacijos skaičiavimais, sektoriaus apyvarta gali sumažėti net 50 procentų. Taip pat baiminamasi, jog gali būti prarasta nuo 900 tūkst. iki 1,1 mln. darbo vietų.

Turizmo sektoriui Ispanijoje tenka 12 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Vyriausybė birželio pabaigoje pristatė 4,2 mlrd. eurų pagalbos šiam sektoriui rinkinį, pagal kurį pagalba daugiausia teikiama suteikiant paskolų garantijas.

2020 07 22 19:02
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt