trečiadienis, spalio 21 d.
Koronovirusu užsikrėtęs D. Trumpas gydomas kariuomenės ligoninėje
Alfa.lt

Naujuoju koronavirusu užsikrėtęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį buvo hospitalizuotas, jam taikoma eksperimentinė terapija, pranešė Baltieji rūmai.

D. Trumpas, anksčiau penktadienį apstulbinęs pasaulį, kad jam ir jo žmonai Melaniai nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, buvo priverstas nutraukti kampanijos renginius, likus vos mėnesiui iki rinkimų.

Penktadienį vakare prezidentas išėjo iš Baltųjų rūmų užsidėjęs kaukę ir buvo sraigtasparniu išskraidintas į Walterio Reedo kariuomenės ligoninę netoli Vašingtono.

Per „Twitter“ paskelbtame 18 sekundžių vaizdo įraše, nufilmuotame Baltuosiuose rūmuose, D. Trumpas sakė, kad bus hospitalizuotas, bet pridūrė: „Manau, kad man viskas labai gerai.“

„Esam tikri, kad reikalai išsispręs“, – pridūrė jis ir nurodė, kad pirmoji šalies ponia taip pat „jaučiasi labai gerai“.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Kayleigh McEnany sakė, kad pasikonsultavus su specialistais D. Trumpui duodama antivirusinio preparato remdesiviro. Penktadienį paskelbtame jos pranešime sakoma, kad prezidentui „papildomas deguonis nereikalingas“.

Anksčiau ji sakė, kad medicinos ekspertai rekomendavo D. Trumpui „kelias ateinančias dienas“ dirbti prezidentiniame kabinete Walterio Reedo ligoninėje.

Atrodo, kad D. Trumpas buvo paguldytas į ligoninę siekiant užtikrinti, kad jam pasireiškę „lengvi“ simptomai nepasunkėtų.

Ši padėtis sukėlė didelį netikrumą prieš lapkričio 3-ąją vyksiančius JAV prezidento rinkimus. Kaip rodo apklausos, pagal populiarumą D. Trumpas gerokai atsilieka nuo oponento demokrato Joe Bideno, bet dabar turi įšaldyti didžiąją dalį savo kampanijos.

Iš pradžių padėjėjų prognozės buvo optimistinės. D. Trumpo personalo vadovas Markas Meadowsas sakė, kad 74 metų prezidentui pasireiškė tik lengvi simptomai, jis „gerai nusiteikęs“ ir jaučiasi „labai energingas“.

Vėliau penktadienį paskelbtame Baltųjų rūmų gydytojo Seano Conley laiške užsimenama, kad padėtis – rimtesnė.

S. Conley nurodė, kad D. Trumpas gavo vieną antikūnų preparato „Regeneron“ dozę. Šiuo metu atliekami tokios terapijos klinikiniai bandymai, bet priežiūros institucijos jos dar nėra patvirtinusios.

„Jp [būklę] vertina grupė ekspertų, ir kartu pateiksime rekomendacijų prezidentui ir pirmajai poniai dėl tolesnių geriausių žingsnių“, – rašė S. Conley.

Prezidento sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis sakė televizijai „Fox News“, kad jo tėvas „aišku, tai priima labai rimtai, bet jis – kovotojas“.

2020 10 03 11:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt