antradienis, spalio 19 d.
Kraują stingdantys vaizdai: Afganistane per sprogimą mečetėje žuvo 50 žmonių
BNS
Scanpix
Išpuolio vieta.

Per penktadienį vienoje Afganistano šiaurinio Kundūzo miesto mečetėje driokstelėjusį sprogimą žuvo mažiausiai 50 žmonių.

Tai yra kruviniausia ataka šalyje nuo to laiko, kai JAV pajėgos paliko Afganistaną.

Per sprogimą buvo sužalota dar dešimtys žmonių.

Vienas šaltinis Kundūzo provincijos ligoninėje sakė, kad ten buvo atvežti 35 lavonai ir daugiau kaip 50 sužeistųjų, o šaltinis pagalbos organizacijoje „Gydytojai be sienų“ (MSF) savo ruožtu informavo apie dar 15 žuvusiųjų ir dešimtis sužeistųjų.

Anksčiau pranešta, kad viena šiitų mečetė Kundūze tapo sprogdinimo taikiniu.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas anksčiau sakė, kad nežinomas skaičius žmonių žuvo ir nukentėjo „per sprogimą mūsų tėvynainių šiitų mečetėje“ Kundūze.

Pasak vieno aukšto rango Talibano pareigūno, penktadienio incidentas buvo mirtininko ataka.

„Mūsų pirminės išvados rodo, kad tai yra mirtininko išpuolis“, – AFP sakė Kundūzo kultūros ir informacijos direktorius Matiullah Rohani.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už penktadienio ataką, tačiau džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, nuožmus Talibano priešininkas, yra prisiėmęs atsakomybę už virtinę panašių pastarojo meto išpuolių.

Vietos gyventojai naujienų agentūrai AFP sakė, kad sprogimas mečetėje driokstelėjo per svarbiausias savaitines pamaldas.

Vietos verslininkas Zalmai Alokzai, po sprogimo nuskubėjęs į Kundūzo ligoninę paaukoti kraujo, papasakojo apie šiurpius vaizdus, matytus atakos vietoje.

„Mačiau daugiau kaip 40 lavonų, – sakė jis naujienų agentūrai AFP. – Aplink zujo greitosios pagalbos automobiliai, vežę žuvusiuosius.“

MSF ligoninės darbuotojas AFP sakė, jog būgštaujama, kad aukų skaičius dar padidės.

„Šimtai žmonių susirinkę prie pagrindinių ligoninės vartų ir šaukiasi artimųjų, tačiau ginkluoti Talibano vaikinai saugumo sumetimais bando išsklaidyti žmones, jei kartais suplanuotas dar vienas sprogdinimas“, – nurodė jis.

Išsigandusios minios

Socialiniuose tinkluose paskelbtoje vaizdinėje medžiagoje, kurios autentiškumo kol kas neįmanoma patikrinti, matyti keli ant grindų gulintys kruvini lavonai.

Kitame vaizdo įraše matyti, kaip vyrai veda iš sprogimo vietos žmones, įskaitant moteris ir vaikus. Gatvėse spietėsi minios išsigandusių žmonių.

Kundūzas dėl savo geografinės padėties yra svarbus tranzito punktas ekonominiams ir prekybiniams ryšiams su Tadžikistanu. Šiame mieste vyko įnirtingos kautynės, talibams anksčiau šiais metais vieną po kitos užimant šalies provincijas.

Radikalios sunitų islamistų grupės dažnai taikosi į eretikais laikomus musulmonus šiitus, sudarančius apie 20 proc. visų Afganistano gyventojų. Dauguma jų yra chazarai – daug dešimtmečių Afganistane žiauriai persekiota etninė grupė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 08 18:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt