antradienis, spalio 19 d.
Kraupus nusikaltimas Vokietijoje: kasininkas paprašė užsidėti kaukę, bet gavo kulką į kaktą
BNS
Scanpix
Nusikaltimas įvykdytas šioje degalinėje.

Vokietija reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje klientas, paprašytas užsidėti kaukę, nušovė 20 metų kasininką.

Šeštadienį vakare vakariniame Idaro–Oberšteino mieste įvykdyta žmogžudystė, kaip manoma, yra pirmoji Vokietijoje, susijusi su vyriausybės dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis.

Pranešama, kad alų pirkęs klientas supyko kasininku toje degalinėje dirbusio studento paprašytas užsidėti kaukę, kaip to reikalaujama visose Vokietijos parduotuvėse. Po trumpo ginčo klientas išėjo, bet maždaug po pusantros valandos sugrįžo, jau su kauke. Nešdamasis prie kasos šešių alaus skardinių pakuotę, jis nusiėmė kaukę, tad kilo nauja diskusija.

„Tuomet kaltininkas išsitraukė revolverį ir šovė jam tiesiai į galvą“, – pirmadienį žurnalistams sakė prokuroras Kai Fuhrmannas.

Įtariamasis, 49 metų vokietis, kitą dieną nuėjo į policijos nuovadą ir pasidavė. Jis buvo areštuotas ir prisipažino įvykdęs žmogžudystę.

Policijai jis pasakojo, jog jautėsi „priremtas prie sienos“ kovos su koronavirusu priemonių, kurias laiko „vis didesniu kėsinimusi į jo teises“. Jis teigė nematęs „jokios kitos išeities“, sakė K. Fuhrmannas.

Idaro–Oberšteino meras Frankas Fruehaufas nusikaltimą pavadino „nesuvokiamu baisu aktu“, o gyventojai dėjo gėles ir žvakutes prie degalinės, kur buvo nušautas jaunuolis.

Žmogžudystė įvykdyta likus kelioms dienoms iki Vokietijos visuotinių rinkimų rugsėjo 26-ąją, kai pasitrauks 16 metų valdžiusi kanclerė Angela Merkel.

Finansų ministras Olafas Scholzas iš centro kairės Socialdemokratų partijos, dabartinis favoritas varžybose dėl to, kas pakeis A. Merkel, sakė, kad jį šokiravo žmogaus, tik norėjusio „apsisaugoti ir apsaugoti kitus“, nužudymas.

„Kaip visuomenė privalome ryžtingai pasipriešinti neapykantai“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Žaliųjų kandidatė Annalena Baerbock sakė, kad ją šis nužudymas sukrėtė ir kad ji labai susirūpinusi augančiu kaukių priešininkų radikalumu.

A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) generalinis sekretorius Paulis Ziemiakas sakė, kad aukai „praktiškai įvykdyta egzekucija“ ir kad šis nusikaltimas pademonstravo „nesuvokiamą radikalizacijos lygį“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 22 08:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt