šeštadienis, balandžio 10 d.
Kremlius sako apgailestaujantis dėl JK planų didinti savo branduolinį arsenalą
BNS

Kremlius trečiadienį pareiškė apgailestaująs dėl Jungtinės Karalystės sprendimo 40 proc. padidinti savo branduolinį arsenalą.

„Mes labai apgailestaujame, kad JK pasirinko šį branduolinių galvučių skaičiaus didinimo kelią. Šis sprendimas kenkia tarptautiniam stabilumui ir strateginiam saugumui“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

JK išvakarėse paskelbė šalies gynybos ir užsienio politikos apžvalgą, kurioje minimas planas iki šio dešimtmečio pabaigos nuo 180 iki 260 padidinti iš povandeninių laivų paleidžiamų balistinių raketų „Trident“ branduolinių galvučių skaičių.

„Pagrindinis mūsų branduolinio potencialo tikslas – palaikyti taiką ir atgrasyti agresiją. 2010 m. vyriausybė paskelbė ketinanti iki 3-iojo dešimtmečio vidurio sumažinti branduolinį potencialą nuo 225 iki 180 kovinių galvučių. Tačiau atsižvelgiant į saugumo aplinkos pasikeitimus ir platų technologijų bei doktrinos grėsmių spektrą taip tęstis nebegali, tad Jungtinė Karalystė padidins branduolinio potencialo slenkstį iki 260 kovinių galvučių“, – sakoma dokumente.

Be to, Britanijos kariniame jūrų laivyne liks keturi povandeniniai laivai, ir vienas iš jų visada bus kovinės parengties.

„Nuo 1994 m. mūsų raketos nenukreiptos į jokią valstybę... Liekame įsipareigoję palaikyti minimalią smogiamąją galią, būtiną atgrasomosios branduolinės jėgos veiksmingumui išlaikyti“, – pabrėžiama apžvalgoje. Joje sakoma, kad atgrasomoji jėga turi veikti prieš „virtinę šaliai visomis kryptimis iškylančių grėsmių“.

Taip pat aktyvistai įspėja, kad Britanija rizikuoja pradėti naujas ginklavimosi varžybas, nors jai taip pat reikia lėšų kovoti su pandemija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 17 15:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt