ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Kremlius sako svarstysiantis JAV pasiūlymą dėl V. Putino ir J. Bideno susitikimo
BNS

Kremlius trečiadienį paskelbė svarstysiantis JAV prezidento Joe Bideno pasiūlymą surengti jo ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimą.

Tarp buvusių Šaltojo karo priešininkių tvyrant padidėjusiai įtampai, J. Bidenas antradienį per pokalbį telefonu pasiūlė V. Putinui „netolimoje ateityje“ surengti susitikimą trečiojoje šalyje.

„Dar anksti konkrečiai kalbėti apie šį susitikimą. Tai naujas pasiūlymas ir jis bus studijuojamas“, – žurnalistams sakė V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak jo, darbotvarkė tokiam susitikimui dar neparengta, tačiau, „be abejo, svarbu dvišaliai ryšiai“ tose srityse, kur interesai sutampa.

Nors Kremlius mano, kad kol kas anksti kalbėti apie V. Putino ir J. Bideno galimo susitikimo laiką ir vietą, surengti šį susitikimą jau pasisiūlė Suomija, Austrija ir Islandija.

V. Putinas 2018 metais Suomijoje susitiko su tuometiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu).

Įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono pastarosiomis savaitėmis išaugo, Rusijai telkiant savo pajėgas prie sienos su Ukraina.

JAV teigimu, karių skaičius ten yra didžiausias nuo 2014 metų, kai po Krymo pusiasalio aneksijos Rytų Ukrainoje įsiplieskė karas su Maskvos remiamais separatistais.

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės ragino Maskvą atitraukti savo pajėgas.

„Susirūpinimą, taip pat ir Jungtinių Valstijų, dėl mūsų ginkluotųjų pajėgų judėjimo Rusijos teritorijoje laikome nepagrįstu“, – sakė D. Peskovas.

Kremlius ne kartą paneigė dalyvaujantis seniai rusenančiame konflikte Rytų Ukrainoje ir atmeta kaltinimus, kad remia tenykštes separatistų pajėgas.

Santykiai jau buvo įtempti dėl Vašingtono reikalavimo paleisti kalinamą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną ir dėl jo apnuodijimo Maskvai įvestų sankcijų.

A. Navalną kėsintasi nunuodyti pernai rugpjūtį, jis neteko sąmonės lėktuve, skridusiame iš Sibiro į Maskvą. Keletą dienų opozicionierių gydė vietos gydytojai, o vėliau jis buvo nuskraidintas gydytis į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

D. Peskovas sakė, kad A. Navalnas per V. Putino ir J. Bideno pokalbį nebuvo paminėtas.

Antradienį paskelbtame Kremliaus pareiškime sakoma, kad abu lyderiai aptarė Ukrainos, Irano branduolinės programos, Afganistano taikos derybų ir klimato kaitos klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 14 15:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt