antradienis, balandžio 7 d.
Krentant „Gazprom“ pelnui, bendrovė viliasi JAV suskystintųjų dujų nukreipimo iš Europos į Kiniją
tiesa.com
Pixabay nuotrauka
Sankt Peterburgas

Rusijos dujų gigantas „Gazprom“ viliasi, kad Kinija, o ne Europa bus pagrindinė JAV suskystintųjų dujų eksporto kryptis, kai Vašingtonas ir Pekinas pasieks prekybos susitarimą.

Portalo „Euractiv“ duomenimis, koncerno eksporto padalinio „Gazprom Export“ vadovė Elena Burmistrova investuotojams teigė, kad mažos kainos Europoje gali nukreipti suskystintųjų dujų tiekimą į kitus regionus.

Europoje parduodamos dujos yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių Kremliaus valdomam „Gazprom“, kuris pastaruoju metu susiduria su nemenka konkurencija iš kitų tiekėjų per suskystintųjų dujų terminalus mūsų žemyne.

JAV dujų išgavėjai remiasi eksportu į dujų terminalus, kad ir toliau tęstų savo neįtikėtiną rinkos augimą, kas iš esmės sustabdytų „Gazprom“ dominavimą Europoje. Vien per 2018 m. JAV dujų eksportas išaugo 53 proc., 2019 m. – 68 proc., o šiais metais planuojamas 30 proc. augimas. Kinija atnaujino derybas su JAV tiekėjais, siekdama įsigyti daugiau suskystintųjų dujų pagal pirmojo etapo dvišalį prekybinį susitarimą tarp abiejų valstybių.

E. Burmistrovos teigimu, naujų JAV dujų pajėgumų atkeliavimas į Europą tapo neigiamu faktoriumi dujų kainoms šiame žemyne.

„Tačiau tai nereiškia, kad visa tiekiama produkcija atsidurs Europoje. Konkrečiai pirmojo etapo susitarimas tarp JAV ir Kinijos suteikia galimybę Pekinui pirkti energijos išteklius iš JAV už 52 mlrd. dolerių per artimiausius porą metų“, – teigė atstovė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „Gazprom“ eksportas į Europą šį sausį krito dėl didelio jau sukauptų atsargų kiekio ir šiltos žiemos, taigi tęsiasi daugiametė mažėjimo tendencija.

Pristatymo metu Rusijos dujų gigantas atskleidė šiais metais ketinantis išlaikyti savo 35 proc. rinkos dalį Europoje, praėjusiais metais eksportui sumažėjus 1,3 proc. iki 199 mlrd. kubinių metrų. E. Burmistrova pridėjo, kad „Gazprom“ labai įdėmiai seka situaciją ir didžiausioje jo išgaunamų dujų importuotoje Kinijoje, kurioje pastaruoju metu buvo sustabdyti kai kurie suskystintųjų dujų pirkimai dėl mažesnės paklausos ir plintančio koronaviruso.

2020 02 15 17:00
Spausdinti