trečiadienis, spalio 20 d.
Krizės kratoma Bulgarija lapkričio 14-ąją rengs naujus parlamento rinkimus
BNS
Pixabay
Bulgarijos Parlamentas

Bulgarija lapkričio 14-ąją rengs naujus parlamento rinkimus ir taip bandys išspręsti šalyje užsitęsusią politinę krizę, dėl kurios šalyje nėra nuolatinės vyriausybės, šeštadienį pranešė prezidentas Rumenas Radevas.

Bulgarai jau balsavo balandį ir liepą, tačiau šių rinkimų rezultatai lėmė susiskaldžiusią šalies leidžiamąją valdžią. Nė viena partija nesugebėjo suformuoti ministrų kabineto, kuris pakeistų beveik dešimtmetį kone be pertraukų dirbusio konservatorių ministro pirmininko Boiko Borisovo vyriausybę.

„Rinkimai vyks lapkričio 14-ąją“, – šiauriniame šalies mieste Plevene pareiškė R. Radevas.

Jis pridūrė, kad rinkimai vyks tą pačią dieną, kada numatytas ir prezidento rinkimų pirmasis turas.

R. Radevas, kuris siekia būti perrinktas antrajai kadencijai, dar turi pasirašyti oficialų dekretą, kuriuo paleistų parlamentą ir paskirtų specialią administraciją, kuri rengs rinkimus.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad ekspremjero B. Borisovo konservatyvioji partija GERB turėtų surinkti daugiausiai balsų ir aplenkti partiją „Yra tokia tauta“ (ITN), kuriai vadovauja populiarus dainininkas Slavis Trifonovas.

Vis dėlto apklausos rodo, kad bus išrinktas susiskaldęs parlamentas.

Bulgarija yra parlamentinė respublika ir jos 240 vietų asamblėja, renkama ketveriems metams, tvirtina ministrų kabinetą.

Šios Europos Sąjungos narės prezidento vaidmuo yra daugiausia reprezentacinis, kaip valstybės vadovo ir vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, bet kadenciją baigiančio, socialistų remiamo prezidento R. Radevo reikšmė per krizę išaugo.

Jo populiarumas padidėjo jam parėmus didžiulius praėjusios vasaros mitingus prieš korupciją ir konservatyvų premjerą B. Borisovą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 11 20:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt