šeštadienis, sausio 16 d.
Kroatiją supurtė stiprus žemės drebėjimas
Alfa.lt

Kroatijos centrinę dalį antradienį supurtė stiprus, 6,4 balo žemės drebėjimas, kuris griovė pastatus Petrinios mieste, esančiame netoli drebėjimo epicentro, ir pareikalavo vienos gyvybės.

Šis drebėjimas yra vienas stipriausių Kroatijoje pastaraisiais metais. Nuotraukose iš apie 20 tūkst. gyventojų turinčios Petrinios buvo matyti įgriuvę stogai ir gatvėse besimėtančios plytos ir kitos nuolaužos. Ieškoti žmonių griuvėsiuose atsiųsta gelbėjimo komandų ir karių.

Į Petrinią atvykęs Kroatijos ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius pranešė, kad drebėjimas pareikalavo vienos mergaitės gyvybės.

„Turime informacijos, kad žuvo viena mergaitė... kol kas neturime kitos informacijos apie aukas“, – sakė premjeras regioniniam transliuotojui N1.

„Tvyro bendra panika, žmonės ieško savo artimųjų“, – kiek anksčiau N1 sakė Petrinios meras Darinko Dumbovičius.

„Bijau, su niekuo namuose negaliu susisiekti, telefono ryšys neveikia“, – N1 sakė viena susirūpinusi Petrinios gyventoja.

Stiprus požeminis smūgis taip pat buvo juntamas maždaug už 50 km į šiaurę nuo drebėjimo epicentro esančiame Zagrebe, kur nuo stogų biro čerpės, o supanikavę gyventojai bėgo iš pastatų į gatves, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.

Miesto centre dingo elektra.

Du žemės drebėjimai

JAV Geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, apie 12 val. 19 min. vietos (13 val. 19 min. Lietuvos) laiku įvykusio 6,4 balo stiprumo drebėjimo židinys buvo maždaug 10 km gylyje.

Tame pačiame Petrinios mieste pirmadienį įvyko 5,2 balo stiprumo žemės drebėjimas, apgadinęs pastatų.

Požeminiai smūgiai buvo juntami ir keliose kaimyninėse valstybėse, įskaitant Serbiją ir Slovėniją, taip pat Austrijos sostinėje Vienoje.

Slovėnijoje, išgirdus apie Kroatijoje registruotą žemės drebėjimą, saugumo sumetimais buvo išjungta Krško branduolinė jėgainė, kurios bendrasavininkė yra Kroatija, antradienį pranešė elektrinės atstovė.

Europos Sąjungos lyderiai sakė atidžiai stebintys „niokojamą žemės drebėjimą“ valstybėje narėje Kroatijoje.

„Esame pasirengę paremti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Ji pridūrė, kad bloko civilinės saugos komanda „pasirengusi išvykti į Kroatiją, kai tik leis aplinkybės“.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles's Michelis sakė: „Mintimis esame su sužeistaisiais ir priešakinės linijos darbuotojais.“

Kovo mėnesį Zagrebe žalos padarė 5,3 balo žemės drebėjimas – stipriausias sostinėje per kelis dešimtmečius.

Per Balkanų regioną eina dideli sprūdžiai, čia reguliariai įvyksta žemės drebėjimų.

2020 12 29 18:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt