šeštadienis, spalio 1 d.
Kuboje mirė beždžionių raupais sirgęs italas turistas
BNS
Scanpix
Asociatyvi nuotrauka

Kuboje užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis – mirė šią ligą sukeliančiu virusu užsikrėtęs turistas iš Italijos, pirmadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Šio paciento būklė nuo rugpjūčio 18-osios buvo nestabili ir greitai pablogėjo iki kritinės, o rugpjūčio 21-ąją popiet jis mirė“, – nurodė ministerija išplatintame pranešime.

50-metis asmuo atvyko į Kubą rugpjūčio 15-ąją ir po trijų dienų buvo paguldytas į ligoninę.

„Teismo medicinos institute atlikta autopsija parodė, kad mirties priežastis buvo sepsis dėl bronchopneumonijos, sukeltos nenustatytos bakterijos, ir organų pažeidimai“, – nurodė ministerija.

Ministerija, siekdama nustatyti sunkios paciento būklės priežastį, atliko tyrimus, parodžiusius, kad jis nesirgo kitomis infekcinės kilmės patologijomis.

Italas gyveno išsinuomotame name ir lankėsi keliose vietose vakarinėse šalies provincijose. Trečiadienį jis pajuto „bendrus blogos savijautos simptomus“, o ketvirtadienį kreipėsi į gydytoją, nes jie nepraėjo, nurodė ministerija.

Sustojus širdžiai jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, kur pavyko atkurti normalią širdies veiklą.

Pasak ministerijos, artimų kontaktų su šiuo asmeniu turėjusiems žmonėms kol kas jokie simptomai nepasireiškė, jie lieka izoliuoti.

2022 08 23 17:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt