trečiadienis, sausio 27 d.
Kubos prezidentas į galimybę derėtis su J. Bidenu žiūri šiltai, bet socializmo sako neišduosiantis
Alfa.lt

Kubos prezidentas Miguelis Diazas-Canelis ketvirtadienį sakė, kad yra pasirengęs kalbėtis su JAV išrinktuoju prezidentu Joe Bidenu „visais klausimais“, bet pažadėjo ginti savo šalies suverenumą ir socialistinius idealus.

Kubos santykiai su JAV prezidentu Donaldu Trumpu buvo labai įtempti, o J. Bidenas rinkimų kampanijos metu žadėjo keisti JAV politiką komunistinės salos atžvilgiu.

„Norime aptarinėti visus klausimus, tačiau dalykai, dėl kurių nenorime derėtis ir dėl kurių nenusileisime, yra revoliucija, socializmas ir mūsų suverenitetas“, – pabrėžė M. Diazas-Canelis sakydamas kalbą baigiantis metinei parlamento sesijai.

„Dėl šių principų niekada nebus deramasi“, – pridūrė jis.

M. Diazas-Canelis kalbėjo lygiai šešeri metai po to, kai tuomečiai prezidentai Barackas Obama ir Raulis Castro paskelbė apie žingsnius diplomatiniams ir ekonominiams ryšiams normalizuoti.

Netrukus po J. Bideno pergalės lapkričio 3 d. įvykusiuose JAV prezidento rinkimuose M. Diazas-Canelis sakė matantis naują galimybę kurti konstruktyvius santykius.

J. Bidenas yra sakęs, kad panaikins D. Trumpo suvaržymus perlaidoms ir kelionėms į Kubą, kurie, jo teigimu, kenkia kubiečiams ir išskiria šeimas, tačiau perspėjo, kad reikalaus paleisti visus politinius kalinius ir užtikrinti žmogaus teises.

2018-aisiais M. Diazas-Canelis pakeitė 89 metų R. Castro, kuris prezidento poste dirbo po savo brolio Fidelio Castro.

2020 12 18 17:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt