šeštadienis, spalio 1 d.
Kyjivas: išjungtas paskutinis Zaporižios AE reaktorius
BNS
Scanpix
Zaporižios AE reaktorius

Šeštasis ir paskutinis Rusijos kontroliuojamos Zaporižios atominės elektrinės reaktorius nebegamina energijos, sekmadienį pranešė Ukrainos atominės branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“.

„Šiandien naktį... Zaporižios AE šeštasis energijos blokas buvo atsietas nuo elektros energijos tinklo. Vyksta pasiruošimas jo atšaldymui ir pervedimui į šaltąją būseną“, – sakoma „Enerhoatom“ pranešime.

Zaporožės AE, didžiausia Europoje branduolinė jėgainė, buvo atsieta nuo tinklo praėjusią savaitę, kai dėl Ukrainos ir Rusijos pajėgų kautynių regione buvo išjungtos visos elektros perdavimo linijos. Tuomet jėgainė kelias dienas veikė autonominiu režimu, gamindama vieninteliame veikusiame reaktoriuje elektros energiją gyvybiškai svarbioms aušinimo sistemoms.

„Enerhoatom“ duomenimis, vėlai šeštadienį tiekimas viena iš elektros linijų buvo atnaujintas, o tai leido elektrinės operatoriams išjungti paskutinį energijos bloką.

JT pavaldi Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), kurios specialistų komanda dirba Zaporižios AE, kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti situaciją.

2022 09 11 10:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt