penktadienis, liepos 10 d.
Las Vegaso šaudynės: 59 žuvę, 527 sužeisti, šaulys – „vienišas vilkas"
tiesa.com

JAV policija Las Vegaso šaulio namuose ir viešbučio kambaryje pirmadienį aptiko didžiulį ginklų ir sprogmenų arsenalą. Sekmadienio vakarą šio vyro surengta ataka yra kruviniausia per visą šalies istoriją; per ją žuvo mažiausiai 59 žmonės ir dar per 500 buvo sužeisti.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) per savo propagandos kanalą prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį, tačiau JAV teisėsauga netruko paneigti šio pranešimo. Policija skelbia, kad ataką Las Vegaso bulvare įvykdė 64 metų Stephenas Craigas Paddockas, kuris, kaip dabar įtariama, veikė be bendrininkų.

Pasak pareigūnų, į pensiją išėjęs buhalteris, anksčiau nepakliuvęs į teisėsaugos akiratį, sekmadienį po 22 val. vietos laiku išdaužė langą savo viešbučio kambaryje 32-e aukšte ir ėmė šaudyti iš automatų į tūkstančius žmonių, susirinkusių į kantri muzikos festivalį po atviru dangumi.

Tyrėjai S.C.Paddocko kambaryje viešbutyje „Mandalay Bay“ aptiko mažiausiai 16 šaunamųjų ginklų, tarp jų pusiau automatinių šautuvų. Be to, viename iš įtariamojo namų policija rado dar 18 ginklų ir medžiagų, skirtų sprogmenų gamybai.

Prasidėjus šaudynėms nuo scenos pabėgo kantri muzikos žvaigždė Jasonas Aldeanas, o festivalio lankytojai paniškai bandė pasislėpti nuo skriejančių kulkų.

„Matėme apačioje kūnų. Nežinojome, ar (tie žmonės) pargriuvo, ar buvo pašauti“, – sakė koncerte su draugais dalyvavęs Ralphas Rodriguezas.

„Žmonės griebė savo artimuosius ir tiesiog nepažįstamuosius, bandė padėti jiems išsigelbėti“, – pridūrė jis.

Policija pranešė, kad į festivalio dalyvius šaudęs vyras nusižudė anksčiau, nei greitojo reagavimo būrio pareigūnai pateko į jo viešbučio kambarį.

Šerifas Josephas Lombardo sakė, kad pareigūnams įsiveržus į S.C.Paddocko kambarį, vienas apsaugos darbuotojas buvo pašautas į koją. Įtariamasis tame kambaryje buvo apsistojęs nuo rugsėjo 28 dienos.

Jis sakė, kad per kratą S.C.Paddocko namuose Meskito mieste, esančiame apie 130 km į šiaurės rytus nuo Las Vegaso, pareigūnai surado „dar 18 ginklų, šiek tiek sprogmenų ir kelis tūkstančius šovinių.“

J.Lombardo informavo, kad pareigūnai įtariamojo namuose aptiko sprogstamosios medžiagos tanerito, o jo automobilyje – amonio nitrato trąšų, naudojamų sprogmenų gamybai.

Pasak šerifo, atakos aukų skaičius išaugo iki 59, o sužeistųjų – iki 527.

„Vienišas vilkas“

J.Lombardo nurodė, kad pareigūnai nerado jokių užrašų ar kitų įrodymų, kurie paaiškintų S.C.Paddocko veiksmus.

„Šis asmuo yra vienišas vilkas, ir nežinau, kaip tam būtų buvę įmanoma užkirsti kelią, – sakė jis. – Šiuo metu negaliu įlįsti į psichopato protą.“

J.Lombardo nurodė, kad S.C.Paddockas veikiausiai išdaužė viešbučio kambario langą plaktuku ir ėmė šaudyti į apačioje vykusį renginį, kuriame dalyvavo apie 22 tūkst. žmonių.

Įtariamojo brolis Ericas Paddockas sakė, kad šaulys mėgdavo lošti, o jųdviejų tėvas banko plėšikas kažkada buvo vienas ieškomiausių FTB nusikaltėlių.

Vis dėlto E.Paddockas sakė, kad jo brolis gyveno normalų gyvenimą ir rūpinosi jųdviejų motina.

„Jam patikdavo žaisti pokerį internete. Jis plaukdavo į kruizus. Atsiųsdavo mamai sausainių“, – teigė E.Paddockas. „Bandome suvokti, kas įvyko, – sakė jis. – Esame sutrikę.“

S.C.Paddockas „nebuvo religingas ar politiškas“, be to, jis „visiškai nebuvo ginklų entuziastas“, sakė jo brolis.

Šio vyro partnerė, 62 metų Marilou Danley, nusikaltimo metu buvo išvykusi iš JAV. Pasak S.Lombardo, ji šiuo metu yra Tokijuje, ir bus apklausta, kai sugrįš į Jungtines Valstijas.

„Beveik kaip karo scena“

Pasak įvykio liudininkų, S.C.Paddockas iš pradžių paleido daugybę kulkų, tada iš naujo užtaisė ginklą ir tęsė šaudynes.

Iš Los Andželo į koncertą atvykęs ugniagesys Robertas Hayesas sakė iš pradžių pamanęs, kad tuos šūvius primenančius garsus leido sugedusi technika.Tačiau supratęs, kas iš tiesų vyksta, jis buvo vienas iš pirmųjų, sureagavęs į šį įvykį.

„Viduje viskas atrodė beveik kaip karo scena“, – pasakojo R.Hayesas. Gelbėtojai nešė sužeistuosius, paguldytus ant stalų ir metalinių užtvarų.

[8562]

Kruviniausias išpuolis

Las Vegaso ataka buvo kruviniausios masinės šaudynės per šiuolaikinę JAV istoriją. Jos pareikalavo daugiau aukų nei pernai birželį Floridos Orlando mieste surengtas išpuolis, kai ginkluotas užpuolikas viename naktiniame gėjų klube nužudė 49 žmones.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šaudynes Las Vegase pavadino „tikra piktadarybe“. Jis žada atvykti į Las Vegasą trečiadienį.

Tuo tarpu Baltieji rūmai nesutinka su raginimais vėl svarstyti ginklų kontrolės griežtinimą.

„(Užpuoliko) motyvas dar nenustatytas, ir būtų skubota aptarinėti (ginklų kontrolės) politiką nežinant visų faktų ar to, kas įvyko vakar vakare“, – pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders.

Popiežius Pranciškus pirmadienį sakė, kad jį „labai nuliūdino“ Las Vegase įvykusi „beprasmė tragedija“.

Britanijos karalienė Elizabeth II pareiškė, kad jos „mintys ir maldos“ yra su Las Vegasu, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė užuojautą JAV lyderiui D.Trumpui dėl masinių šaudynių Las Vegase, „pribloškiančių savo žiaurumu“. Tarp kitų pasaulio šalių, Lietuvos vadovai taip pat nusintė užuojautą JAV.

Linksmybių mieste – didžiulė tragedija 

2017 10 03 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt