antradienis, sausio 19 d.
Latviai – vieni iš labiausiai nutukusių Europoje
Alfa.lt

Naujiesiems metams artėjant, daugelis žmonių priima naujametinius pasižadėjimus sau. Vienas dažniausių tikslų – pradėti sportuoti ar tiesiog numesti svorio. Tačiau kiek žmonių Europoje susiduria su svorio problemomis?

Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) paviešintoje ataskaitoje galima matyti, kad didžiausias santykinis nutukusių asmenų skaičius visoje Europoje yra Islandijoje, kur net 27 proc. šios šalies gyventojų yra laikomi nutukusiais.

Nors ES šalyse vidutiniškai nutukusių žmonių yra apie 17 proc., tačiau šis skaičius labai varijuoja nuo kiekvienos šalies. Pavyzdžiui, didžiausią nutukusių žmonių skaičių iš visų šalies gyventojų turi Malta – 26 proc. Nuo jos mažai atsilieka kaimyninė Latvija, kurioje 21 proc. gyventojų turi problemų su svoriu. 

Tuo tarpu Lietuvoje, nutukusių žmonių tėra 17 proc. – tiek pat, kiek ir bendras ES šalių vidurkis. Mažiausių problemų su viršsvoriu ir nutukimu ES turi Italija (11 proc.) ir Rumunija (10 proc.).

Visame pasaulyje daugelis valstybių turi nemenkų problemų su nutukimu. Prie žmogaus nutukimo gali prisidėti ne vienas reikšmingas faktorius, kaip genetika ar socioekonominės priežastys.

2021 01 04 07:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt