antradienis, lapkričio 24 d.
Latvija: kelionių apribojimų Baltijos šalims neplanuojama skelbti dar bent savaitę
Alfa.lt

Estija ir Lietuva dar bent savaitę nebus įtrauktos į vadinamąjį „geltonąjį“ COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, penktadienį pranešė Latvijos vyriausybė.

Vyriausybė susirinko į nepaprastąjį posėdį aptarti padėties dėl padidėjusio koronavirusinės infekcijos COVID-19 paplitimo Lietuvoje ir Estijoje, ir nusprendė, kad nebus imtasi jokių veiksmų dėl kelionių apribojimų įvedimo mažiausiai savaitę.

Posėdžio pradžioje sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė informavo, kad Estija ir Lietuva dėjo visas pastangas, kad dar bent savaitę išlaikytų galimybę laisvai keliauti tarp Baltijos valstybių.

Apribojimai Lietuvai ir Estijai galėjo būti įvesti, nes sergamumo rodikliai pasiekė arba priartėjo prie numatytos ribos, kada griežtinamas atvykimas – 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Oficiali statistika rodo, kad Latvijoje koronavirusas plinta lėčiausiai Europos Sąjungoje. Geresnius rodiklius už Lietuvą ir Estiją turi Suomija, o kitose šalyse susirgimų yra daugiau. Prasčiausia situacija ES yra Ispanijoje, kur pastarąsias dvi savaites užfiksuota 231 atvejis 100 tūkst. gyventojų.

2020 09 05 08:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt